Unohtaminen

Mitä tekisit toisen tilalla kun toinen on unohtanut syntymäpäivän monesti
2179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tarkoitatko maatilaa? Itse unohdan syntymäpäiväni noin joka toinen vuosi. En ole koskaan tehnyt kenenkään tilalla mitään, sillä asun stadissa. Syntymäpäivän unohtamisestakaan ei ole seurannut mitään hankaluuksia.

Pari kertaa olen asian muistettuani viikon pari myöhemmin nauttinut tuplaviskin jäillä. Voihan sen nytkin tehdä, mutta vain kotona. 😁

Äänestä

Minä unohtaisin lapsienikin jos en olisi tatuoinut niitä peukaloihini... Juhlapäivät on ihan jonninjoutavia, kiittäkää elämää joka päivä... Siin ä riittävästi juhlittavaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä tekisit toisen tilalla kun toinen on unohtanut syntymäpäivän monesti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu