Pohjanmaalla oikein auton torvia soitettu ja musiikkia kovalla voimalla! Satoja aitoja ja meteli sen mukainen.
Lähiasukkaat raivoissaan. Poliisit häätäneet pois mutta jotkut eivät ole suostuneet lähtemään, niinpä poliisi on jakanut niskoitelusta sakkoja.
Koskaan joku kansalainen pimahtaa tuollaiseen häirintään ja tekee jonkin sortin massa-murhenäytelmän. Aivan varmasti tässä muhii aikapommi.
Lähiasukkaat raivoissaan. Poliisit häätäneet pois mutta jotkut eivät ole suostuneet lähtemään, niinpä poliisi on jakanut niskoitelusta sakkoja.
Koskaan joku kansalainen pimahtaa tuollaiseen häirintään ja tekee jonkin sortin massa-murhenäytelmän. Aivan varmasti tässä muhii aikapommi.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Ja mitenkään varmasti tuo aihe ei kuulu jyvöskylän palstalle
Miksi+ei+?+Kuuluuhan+Oulu+ja+Turkukin+.+Ja+1%+siltsukin.+Kaikki+kuuluu.
Ei+oo+pakko+lukee+pahvi+hei+.
Ehkäpä kohta kuuluu, tuo megafoneilla huutelu ja tahallinen torvien soitto automiiteissä leviää Jyväskylään kun, tämä viestiketju aloitus on ennakointia.
Mutta Matin ja Tepon kaikkien Teppojen Teppo kasvatti parran!
Soittaakohan nuoriso paljonkin Siltsun musiikkia ?
No juuri sitähän ne jumputtaa niin että pellit vaan rämisee. Ne on nämä jumputtajamiittaajat sellaisia Siltsufaneja, välillä miiteissä tuuppaavat toisiaan takaa ja pakoputki on yksi tuunauskohde.
Minusta torvimusiikki kuuluu Vappuun. Retuperän WPK on kuuma pumppu.
Rammstein main land
Slipknot Nero Forte!
Halleluja 🙌
Jumalan enkelien pasuunat jotka tuhosivat Jerikon muurinkin. Niillä kun töräyttäisi Vesivehmaan jenkan, niin voe pojat!
Sleepy Sleepers "Sinulle Äiti " ja " The Mopot Show "
Tietenkään unohtamatta huippualbumia " Takaisin Karjalaan "
; )
Terveiset tutuille ! Ja antaa nuorison olla , kyllä ne tämän kestävät.
Kesämopoo koitin laittaa , ei menny putkeen tietenkään.
https://youtu.be/V3ADK6gsDGg
Tässä kunnon musaa, nuoriso jumputtaa autossaan vaan jotain homomusiikkia.
Kuuntelin pätkän. En tyrmää koska makuasioita . Lordi tuli mieleen..
Se jumputus on kyllä ihan älytöntä , oli sitten vaikka heteromusaa .
Mitenkähän näitten hemmojen kuulo toimii sittenaikuisena ?
Luulisi että vaurioita tulee. Toivottavasti ei koska tuskin kovin halpaa yhteiskunnallekkaan näitten hoito sitten.
Noh , kessun kanssa sama proplems ja monen muun.
Ei poliisi mitään sakkoja jaa. Ei ne uskalla, eikä halua puuttua. Kansalaiset on taas poikapilluja ja lampaita. Ei ne mitään uskalla tehdä. Suoli24:ssa korkeintaan ulisee.
Totta puhut! Joku duunari kun tekee raskaita työviikkoja eikä saa nukuttua kunnon yöunia ja vitutus nousee, perjantaina iltana kun ottaa vähän kossua ja menee nukkumaan ja alkaa autoralli ja herättää laskuhumalaisen duunarin niin voi tulla rumaa jälkeä, on vain ajan kysymys milloin joku tällainen tulee käymään. Niin kauan herkuttelee hallitus ja hampaaton poliisi.
Sitten ihmetellään miten näin pääsi käymään, miksi ei ole asiaan puututtu.
Höpö höpö. Duunari ei halua ongelmia ja pysyy sisällä paskat housussa. Viikonloppuna sitten itse mölyää viinapäissään ja aiheuttaa pelkoa ja järjestyshäiriötä.
Helokantiellä ajellaan kiihdytysajoa silloin tällöin puolen yön jälkeen, kumia poltetaan ja pakoputki värisee perseessä varmaan ihanasti.
Hyvä hyvä! Lisää vaan hanaa! Menkää korpeen asumaan!
Puhut siis itsestäsi taas kerran voi voi
Jyväskylän miittiporukka sekoilee joka yö kaupungilla. Sama paskasakki touhuaa Street Fighters rikolliskerhon kanssa. Bassot soi ja piri toimii.
Ihme tuuri kun poliisipartio ei koskaan yllätä-tiettyyn aikaan rikos kuski rallaa-joskus romu melkein lähtenyt käsistä-kumia polttaa ja sairas meno-kortti menis ja auto katastamaton romu-käy vielä jollekin viattomalle pahasti.Ahneilla kakkanen loppu-pääsee hautaan tai pyörätuoliin joku kerta ralli amatööri.