USA:n puolustusministeriö:Videot ovat aitoja

4

54

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Muuten hyvä, mutta näitä lentäviä, alle 15 mikrometrin ufoja ei ole myöskään tunnistettu. Tämä on Briteistä:

      Julkaistu: 27.4. 20:17
      Julkisen terveydenhuollon NHS:n johto varoittaa lääkäreitä oireyhtymästä, joka on vienyt lapsia tehohoitoon eri puolilla maata.

      Britannian julkisesta terveydenhuollosta vastaava NHS on julkaissut lääkäreille suunnatun, kiireellisen varoituksen lapsilla tavatusta oireyhtymästä, jolla pelätään olevan yhteys koronavirukseen.

      NHS:n mukaan Lontoossa ja myös muualla maassa ovat viimeisen kolmen viikon kuluessa selvästi lisääntyneet kaiken ikäiset lapsipotilaat, joilla on todettu tehohoitoa vaativa, monisysteeminen tulehdustila.

      – Yhteistä tapauksille ovat päällekkäin esiintyvät toksisen shokkioireyhtymän ja epätyypillisen Kawasakin taudin piirteet sekä vakavan covid-19-taudin yhteydessä lapsilla esiintyvät veriarvot. Vatsakipu ja suolisto-oireet ovat olleet yleisiä oireita, kuten myös sydänlihastulehdus, NHS:n julkaisemassa varoituksessa sanotaan.

      Oireyhtymää on tavattu NHS:n mukaan koronavirustestistä sekä positiivisen että negatiivisen tuloksen saaneilla lapsilla. Tutkijat pitävät mahdollisena muun muassa sitä, että kyseessä on koronavirusinfektiota edeltävä tila.

      Tä tä tä tä tämä al alkaa o olemaan jo re realityjännäriä ihan huolestuttavassa määrin.

      -Olisiko aika tarkistaa maailmankuvaa?-

    • Anonyymi

      Entä jos kyse ei olekaan viruksesta vaan eksosomeista? Trump, vastaa tähän kysymykseen!

    • Anonyymi

      Ufoja, tuntemattomia lentäviä objekteja, alle 15 mikrometriä, onko niitä nykyään liikaakin kaikkialla mm. kauppojen hyllyjen välissä leijumassa? Ja valmiina tunkeutumaan hengitysksen mukana ihmiskehoon...

      Hengityssuojaimia ilmanko juuri menet ruokakauppaan?

      -Olet sinä tavallista rohkeampi "maantiekiitäjä".

      Noista Amerikkalaisten ufoista. Ufot lakkaa olemasta ufoja kun ne tunnistetaan. Elämme suurten mullistusten kynnyksellä.

    • Anonyymi

      En halua pelotella, mutta nyt on aika miettiä muidenkin, kuin havukka-ahon ajattelijoiden. Ja havainnoida.

      Yht´äkkiä olemme mietteinemme suurten kysymysmerkkien äärellä. Enää emme kysy: "Mitä? missä? milloin?". Nyt kysymme "Miksi?" mikä tarkoitus?"" Mitä meidän pitää tehdä, jotta...?"

      Ylpeys ja narsismia hivelevä asema ei nyt auta. Toisaalta havaitsemme, että ihmisyys ja inhimillisyys eivät ole vielä kadonneet, vaan, ihme kyllä, on tullut aika, jolloin ihminen ei ole ihmisele susi, kuten joku kirjailija vakavissaan vuosikymmeniä sitten määritteli.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      801
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      698
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      595
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe