Tässä muutama

Vääräsääri Litmanen ensimmäisenä ulos, samoin Hyypiä joka vuotaa kuin nainen moonespäivänä. Sitten ne klanipäät Nurmela ja en muista toisen nimeä, laulukuoroon. Seuraavaksi Kolkka ja milloin on mukana Tainio. Juoksevat kuin kakka housuissa, eikö vilttiin. Kuzi vai mikä kusi se on. Miehellä on niin suuri nokka, että puskumaali mahdoton. Juuston haistajaksi. Tihinen ja perkeleen yliarvostettu Riihilahti, aivan aivottomia rynnäreitä, eikö vittuun. Muurinen munineen TÖIHIN, kiskoo saatana älytöntä palkkaa, eikä saa mitään aikaan. Muuten koko revohka uusiksi. paitsi Väykkä vois jatkaa. Ei lopputulos ainakaan huonompi vois olla.
10525
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tihinen ja Hyypiä pois? Ketkä tilalle? Eipä taida korvaajia löytyä.. Riihilahti on ihan ok pelaaja, Nurmelasta samaa mieltä. Ihan turha jätkä. Kolkka pelas huonosti Tsekkiä vastaan, mutta ihan kelpo pelaaja. Kohta ku se Miklu peleihin palaa ni eiköhän se Kuqi palaa takas vaihtopenkille. Littiä ei ulos heitetä ennenkuin lopettaa uransa.

Äänestä

parannus ehdotuksia. aikani naurettua, tajusin; saatana tuo jäbähän puhuu asiaa.

Äänestä

ulos ei riitä nopeus juosta!

Äänestä

kopteff on kyl yks suomen nopeimmist. Koita pena mennä viivalle sen kans

Äänestä

Vitunnahkaviitta päähän ja pakene parannusehdotuksiesi kansa Kalliovuorille!
Jos et ymmärrä jalkapaallosta tuon enempää niin kannattaisi pitää se leipäläpi kiinni jos ulos tulee tuollaista paskaa!
Etenkin Hyypiä,Tihinen ja Litmanenkin pelikunnossa ollessaa tärkeitä ja hyviä ukkoja maajoukkueelle!
Ketkähän itse laittaisit toppareiksi tilalle?
Puolustus toimisi jos Muurisen tuhkamuna osaisi laittaa jonkun "oikean" oikean laitapakin eikä saatanan suhareita kentälle.Nyt koko puolustus sekaisin kun ei toimivaa systeemiä.
Nurmela,Ilola,Kolkka ja S.Kuqi voisivat kyllä luovuttaa suosiolla paikkansa muille nuoremmille pelaajille.

Äänestä
  • Kerranki joku sälli täällä puhuu kunnon asiaa. Saatana Suomi olis käyny takuusti ainakin yhet arvokisat jos siellä puikois olis joku kunnon vitun tekijämies eikä toi saatanan Kontulan avosairaalasta karannu viittä vaille vitunkarva.

    Vittu Suomen materiaali on takuuvarmasti tuplaten parempi ko Latvian, silti tää saatanan minivaltio oli viime kisois. Se on valmentajasta kii saatana. Mutku ei se mee näille vitun vajokeille jakeluun et ois muitaki vaihtoehtoi ko toi vitunkarva ja vittu joku Capello niinku toi yks saatanan sohelo väläytti.

    Romania ois ollu ihan selkeetä kauraa tasapelin suhteen jos se vitun kynäniska paska ois tajunnu futiksest jotain. Mutku ei ku Romania o nii vitun mahtava maailman paras maa ko se oli joskus vittu -94 hyvä.

    Se saatanan taksisuhari vinkuu kokoaja tost vasemmast pakist, NO MIKS SE VITTUVIIKSI EI SAATANA TESTAA NIITÄ PAKKEI? Sama ko joku vitun skidi juoksis vittu seinää päin ja itkis et sattuu. Ja sit uuestaa. Ja uuestaa.

    Äänestä

Aika värikkäitä viestejä. Tosiasia tosin on että Suomella ei ole parempaa topparia kuin Sami Hyypiä. Mies on kyllä paikallaan usein, mutta vanhuus verottaa, eikä varmuus ole enää samaa luokkaa. (tosin mun mielipide)

Litmanen on aivan liian vanha. Taitava jätkä, mahtava silmä, mutta lähtönopeus luokkaa; purkka tukasta. Hieno maali tsekkejä vastaan lisäsi maaottelu-uraa noin 7 vuodella (tai muurisen potkuihin).

Riihilahden Aki on äijien äijä. Ei hirmutaitava, mutta sikakova itseluottamus, selkeesti eniten duunia, ja huippukondis. Tarvitaan ehdottomasti joukkueessa ottamaan luuloja pois vastustajilta.

Kopteff ei mahtuis edes Veikkausliigassakaan enää avaukseen. Nopea, mutta surkea. Huhutaan että Hepojoen Kilta on neuvotellut hänen kanssaan. (pelaa puulaakimatseja kesäisin pikkukentällä).

Jääskeläinen.... No jässi on jässi vaikka voissa paistais. Eipä tarvi pelätä että muutamaan vuoteen saa paikkaa avauksessa.

Kuqi on näillä resursseilla paras kärki tällä hetkellä. Kohta tosin Miklu ja Njazi vie paikan hältä. Jään kyllä kaipaamaan miehen röyhkeyttä ja periksiantamattomuutta. Oiva apu on maajoukkueelle ollut.

Helmikenttäni

-----------Niemi-------------
-----------------------------
----------Hyypiä-------------
Pasanen---Nyman-------Tihinen
-----------------------------
---------Riihilahti----------
Lagerblom------------Väyrynen
---------Eremenko(ei iskä)---
-----------------------------
------Njazi/JoJo-------------
---------------Miklu---------

Muistakaa että tämä on vain mun mielipide, joten jos haluatte haistatella vitut (niinku täällä on tapana), tehkää se edes suoraan päin naamaa. Kyllä ne yhteystiedot jotenkin onnistun antamaan. Haluan vain antaa kantani esiin, ja toivon muiltakin mietteitä.

-Monska

Äänestä
  • Terrieri Teemu Tainio? Eritason ukko kuin Lagerblom kuitenkin.
    Nymanilla voi kyyti olla kylmää huippumaita vastaan maajoukkuetasolla(ainakin vielä)

    Äänestä

  • Get A Life! kirjoitti:

    Terrieri Teemu Tainio? Eritason ukko kuin Lagerblom kuitenkin.
    Nymanilla voi kyyti olla kylmää huippumaita vastaan maajoukkuetasolla(ainakin vielä)

    Ari on semmoinen toivotaan toivotaan, ja vanha pelikaveri. =D

    Tainio on hyvä jätkä, mutta ite tykkään enempi Peksistä.

    Äänestä

Sitten Saku Koivu kanssa pois, se ole ikinä tehnyt maaleja tärkeissä futismatseissa! Sitten fysioterapeutti kanssa ulos, liian kalju. Veskari kanssa, kuka ei nyt onkaan, se kanssa ulos - heti. Muurinen Ruotsin valmentajaksi. Teemu Selänne on turhaan ulkona maajoukkueesta, se tekemaan maaleja. Forsell ulos, Atik Ismail sisään. Saksan puhujia liikaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


parannus kirjoitti:

Vääräsääri Litmanen ensimmäisenä ulos, samoin Hyypiä joka vuotaa kuin nainen moonespäivänä. Sitten ne klanipäät Nurmela ja en muista toisen nimeä, laulukuoroon. Seuraavaksi Kolkka ja milloin on mukana Tainio. Juoksevat kuin kakka housuissa, eikö vilttiin. Kuzi vai mikä kusi se on. Miehellä on niin suuri nokka, että puskumaali mahdoton. Juuston haistajaksi. Tihinen ja perkeleen yliarvostettu Riihilahti, aivan aivottomia rynnäreitä, eikö vittuun. Muurinen munineen TÖIHIN, kiskoo saatana älytöntä palkkaa, eikä saa mitään aikaan. Muuten koko revohka uusiksi. paitsi Väykkä vois jatkaa. Ei lopputulos ainakaan huonompi vois olla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu