Mun tekemässä perheessä on yks Emilia, äiti jolla on taapero. No se äiti, Emilia "jumittu" et kun painaa sen esim. syömään, nii se häipyy IHAN heti komentoriviltä. Se ei tee mitään, seisoo vaan ikkunan edessä, välillä se ite "yrittää" tehä jotain, mut sekin poistuu heti. Mistä tässä on kyse? Mitä mä voisin tehä? Kiitos tuhannesti, jo etukäteen.
Sim ei tee mitään???
6
884
Vastaukset
- Iiris-Dooris
Mä en saanut sitä simiä edes sänkyyn nukkumaan, vaikka sillä oli energia lähes pohjassa. Se kuvake häipyi itsekseen ja joskus kun se yritti itse mennä sänkyyn nukkumaan, niin silloinkin kuvake häipyi itsekseen. Joten simi-äiti nukahti seisaalleen. Vika ei ollut sängyssä, kun kaikki muutkin kuvakkeet häipyivät, jos yritin vaikka laittaa sohvalle istumaan tai mitä tahansa. En tiedä mistä se johtui, mutta se meni itsekseen ohitse muistaakseni kun seuraavan kerran palasin siihen perheeseen. Se oli muuten alien-simi, liekö sillä vaikutusta asiaan...;) no ei kai tosissaan, jotaan outoahan se oli. Toivottavasti sullakin se "paranee" itsekseen.
- avuton
Mulla ei kyllä palannut tavalliseks se sim, ku palasin :( Öö... Oon pelannu sims 2 vast pari kuukautta, nii mikä on se alieni? :D Kuoleekohan ne kummatkin, kun sillä on aika nollissa se nälkä...
- Jenkkapoo
avuton kirjoitti:
Mulla ei kyllä palannut tavalliseks se sim, ku palasin :( Öö... Oon pelannu sims 2 vast pari kuukautta, nii mikä on se alieni? :D Kuoleekohan ne kummatkin, kun sillä on aika nollissa se nälkä...
Alien on ufo-olento. Sillä on vihreä iho ja yleensä mustat tappisilmät...
Sen saa kun pistää miessimin illalla tähystelemään kaukoputkella (kalliimmalla) ufo sieppaa sen ja palauttaa päivän parin päästä ja sit se mies tulee raskaaks. 3 päivän kuluttua se synnyttää alien-vauvan. Naisetkin voidaan siepata, mutta ne eivät tule raskaaksi alieneille.
Huom! Ufo ei sieppaa jokakerta!
Ja alienitkin kuolee... - NeUVOkaS TOhTORI
Jenkkapoo kirjoitti:
Alien on ufo-olento. Sillä on vihreä iho ja yleensä mustat tappisilmät...
Sen saa kun pistää miessimin illalla tähystelemään kaukoputkella (kalliimmalla) ufo sieppaa sen ja palauttaa päivän parin päästä ja sit se mies tulee raskaaks. 3 päivän kuluttua se synnyttää alien-vauvan. Naisetkin voidaan siepata, mutta ne eivät tule raskaaksi alieneille.
Huom! Ufo ei sieppaa jokakerta!
Ja alienitkin kuolee...Se Voi myös johtua siitä jos olet käyttäny moveobjects koodia, niin ja olet siirtänyt ukkoasi lähelle seinää.. niin se voi niiku "tarttuu" kiinni siihen.. ei oikiasti mut niiku tajuutko?? että se niiku jumittuu siihen. ja jos se on siitä kiinni ni sit vaa siirrät sen jollekki avaralle paikalle.. mullekki on käyny noin mut se on johtunu AINA siitä siirto hommelista... sori jos selitykseni oli todella sekava..:(
- avuton
NeUVOkaS TOhTORI kirjoitti:
Se Voi myös johtua siitä jos olet käyttäny moveobjects koodia, niin ja olet siirtänyt ukkoasi lähelle seinää.. niin se voi niiku "tarttuu" kiinni siihen.. ei oikiasti mut niiku tajuutko?? että se niiku jumittuu siihen. ja jos se on siitä kiinni ni sit vaa siirrät sen jollekki avaralle paikalle.. mullekki on käyny noin mut se on johtunu AINA siitä siirto hommelista... sori jos selitykseni oli todella sekava..:(
Kiitos kiitos kiitos ihan kauheesti! :) Ihanaa :) Kiitos :D
- Jduslzujxusoskxbuc
Miten sen saa siirrettyy?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1811508
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1951136Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431101Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38765- 14700
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30691Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21680- 37673
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .19621Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617