Ensin luodaan koronahysteria ja sitten siihen "lääke".
Koronarokotusta lobataan voimalla jo etukäteen.
GlaxoSmithKlinen tavoite on saada rokotettua 7,5 miljardia ihmistä maailmassa.
Britanniassa tuolle RNA-rokotteelle on määrätty 477 punnan hintalappu, joka toisi 31,5 miljardin punnan tienistit GSK:lle.
GlaxoSmithKline oli myös sama rokotevalmistaja, joka tyrkytti 2009 maailmalle pandemrix rokotteitaan, joista moni sairastui mm. narkolepsiaan.
THL on kuitannut salaa useita miljoonia euroja koronavirusrokotteen lobbaukseen ja mainostamiseen.
Pakkorokotukset ja lobbaus
Anonyymi
1
51
Vastaukset
- Anonyymi
Tässä tilanteessa olisi järkevintä että eläkeläiset rokotettaisiin ensimmäisinä
Nimittäin pelkästään eläkeläisiä on niin paljon että laumasuoja voidaan saavuttaa heidän avullaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342734Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2642326Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221423- 1151092
- 971050
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041023Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13942Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La57841Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.281794Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50781