Ensin luodaan koronahysteria ja sitten siihen "lääke".
Koronarokotusta lobataan voimalla jo etukäteen.
GlaxoSmithKlinen tavoite on saada rokotettua 7,5 miljardia ihmistä maailmassa.
Britanniassa tuolle RNA-rokotteelle on määrätty 477 punnan hintalappu, joka toisi 31,5 miljardin punnan tienistit GSK:lle.
GlaxoSmithKline oli myös sama rokotevalmistaja, joka tyrkytti 2009 maailmalle pandemrix rokotteitaan, joista moni sairastui mm. narkolepsiaan.
THL on kuitannut salaa useita miljoonia euroja koronavirusrokotteen lobbaukseen ja mainostamiseen.
Pakkorokotukset ja lobbaus
Anonyymi
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tässä tilanteessa olisi järkevintä että eläkeläiset rokotettaisiin ensimmäisinä
Nimittäin pelkästään eläkeläisiä on niin paljon että laumasuoja voidaan saavuttaa heidän avullaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22617140Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16912184Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El415970Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644852MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny134766Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193947Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843575Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1353004S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2581405- 851021