hyväkello on

Kulissi, saavat ruokaa kaupoista ja jättävät parhaat itelle, siitä sitten jakavat parhaille kavereille. olen ite nähnyt tämän konkreettisesti. ja nimeltä mainitsematon harrastaa tätä. Hienoa kun on yks henkilö joka pilaa koko helluntaiseurakunnan hommat.
1272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ikävä sanoa,mutta näin se on.Olen ollut monissa kokkolan alueen työllisyystöitä järjestävissä yhdistyksissä ja nähnyt ahneuden joka rehoittaa.Parhaat tapaukset ovat tehneet varsinkin lihatuotteilla härskiä kauppaa.Eipä haittaa minua,mutta sääliksi käy niitä ,jotka todella ovat avun tarpeessa.Muuten, työttömyyskorvaus on valtion taholta laskettu riittämään meidän köyhien jokapäiväiseen elämään,ei me todellisuudessa tarvita mitään ruoka apua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kulissi, saavat ruokaa kaupoista ja jättävät parhaat itelle, siitä sitten jakavat parhaille kavereille. olen ite nähnyt tämän konkreettisesti. ja nimeltä mainitsematon harrastaa tätä. Hienoa kun on yks henkilö joka pilaa koko helluntaiseurakunnan hommat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu