Koronakaranteeni

Juttelin omasta mielestään täysin virkeän ja terveen seitenkymppisen rouvan kanssa tästä karanteenissa. Hän oli hyvin pettynyt ja kertoi odottavansa kiinnostuneena seuraavia vaaleja, katsotaan niiden jälkeen kuka ja ketkä ovat sen jälkeen karanteenissa.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

On se kumma kun pitää noin ikäihmisiä kiusata.

Äänestä

Mikä saatanan idiootti, jos joku seitenkymppinen on pettynyt elämäänsä ja koronaan, niin ei kannata odotelle tulevia vaaleja.
Kirjoituksesi on täysin oman paskasen mielikuvituksen tuotetta nykyinen hallitus on toiminut hyvin, vaikka en kannata demareita niin sanna marin
on pelastanut meidät äijä jahkailusta.
Olen kyllä mies en arvosta tekoja ulkonäön perusteella vaan työn tulosten perusteella.
Mene juttelemaan lisää mielikuvitus olentojen kanssa minä täytän ensivuonna vasta 80 vuotta.

Äänestä
  • Se on hyvä vaan että, kaikenmaailman ukkoköörien kokoontumiset Halpahallin aulaan ihmisten liikkumisen tukkona ja Kallentorin ukkoköörin kokoontumiset istuinpenkkien viemiseksi muilta ovat kiellettyjä.
    Kirjoituksesta hohkaa halkokarin realistin ajatukset ilman hah, hah, haaaaaaa loppuhörötyksiä.

    Äänestä

  • Hei, muistappa että lääkkeet pitää ottaa karanteeniaikanakin, muuten alkaa näköjään läikkymään.

    Äänestä

Mihinkä tuo mielikuvitus rouva oli pettynyt?
Ketkä hänen mukaansa ovat seuraavien vaalien jälkeen karanteenissa.
Ihan varmasti rikas oikeisto, voi voi pitääkö taas auttaa huono-osaisia, olisivat kuolleet koronaan.

Äänestä

Ulkomaan matkailuun 3kk karanteeni ahvenanmaalla.

Äänestä

Mitenkä voi kehua jos on tullut 220ruumista Onko tarkotus saada näitä enemmän?Minusta yksikin on liikaa

Äänestä

70v- siittä yli niin ovat vain taakka yhteiskunnalle.
Aion ainakin ite ampua aivot pellolle kun tuo 60v tulee täyteen niin ei tarvi meikäläisen vaipanvaihtoja maksella.
Olisko radikaalia ????

Äänestä
  • Oma valinta ja kuka haluaa vaipoissa omasta tahdosta elääkään... tai ehkä haluaakin kun ei tilaansa tajua.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Juttelin omasta mielestään täysin virkeän ja terveen seitenkymppisen rouvan kanssa tästä karanteenissa. Hän oli hyvin pettynyt ja kertoi odottavansa kiinnostuneena seuraavia vaaleja, katsotaan niiden jälkeen kuka ja ketkä ovat sen jälkeen karanteenissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu