Vanha talo on parasta polttaa

Anonyymi

7

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuossa vielä vuokratontti, meillä sentään oma tontti ja sen arvo on noin 50 tonnia. Pitää lapsille sanoa että antavat talon palokunnalle harjoituskohteeksi, myyvät pelkän tontin. Testamenttiin tarkat ohjeet mitä kannattaa tehdä.

    • Anonyymi

      Myös uudet talot olisi syytä polttaa.
      Säästyisi monelta harmilta.

    • Anonyymi

      Jokainen joka ostaa huutokauppa comista vaikka nyt myynissä olevan talon , niin ostaa tavallaan tontin, Rakennuksen kunnon selostus on niin rankkaa. Esim Välittömästi asunnon pääsisäänkäynnistä astuttaessa tarttui nenään varsin voimakas limakalvoja ärsyttävä asuinrakennukseen kuulumaton haju . Palvelut kyllä Sysmässä lähellä muun muassa Tokmanni ja S-marketti 3,5 km päässä.
      https://huutokaupat.com/1935320?gclid=EAIaIQobChMIu4Sg_v6L6gIVl6WyCh2DggWZEAEYASACEgKeKfD_BwE

    • Anonyymi

      Ostajaehdokas yrittää pelotella muita kilpailijoita.

      Jos ongelmia ilmaantuu niin korjaa seinien alaosat. Ei kovin kallista, kun toi ulkokuori kunnossa ja nätti.

      Rakennuksessa katto, ovet ja ikkunat, sähköt ja vesijohdot toimivat niin tarvittaessa piikkaa lattiat auki seinien vierustoilta, jos kaksoislaatta ja lahoa alajuoksuissa.

      Minä ostin tuollaisen kohtaae n.5 v sitten ja onnistuin hyvin.

      • Anonyymi

        Siinähän on täydelliset korjausohjeet ja työ ei maksa mitään jos tekee itse eikä laske sille hintaa.


    • Anonyymi

      Myös käytetyt autot, veneet, kesämökit, vaatteet jne. olisi parasta polttaa. Ei tulisi jälkipuheita.

    • Anonyymi

      Myynti onnistui hyvin 5v sitten sitten ostajat alkoivat vaatia hyvitystä hinnasta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      92
      5298
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      56
      4141
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      25
      2239
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2078
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1815
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1474
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      32
      1293
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1076
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1001
    10. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      1000
    Aihe