Seutulan vangeille oli aikoinaan järjestetty naimakontti, jossa vanki voi tavata puolisoaan. Jäljitelmänä vanhuksille on laitoksissa vastaava, jossa ikkunan takaa voi nähdä sukulaisensa.
VILAUTUS KONTIT.
11
136
Vastaukset
arvo
Kerrohan vuosiluku milloin Seutulassa oli naimakontteja?- Anonyymi
Sillon ko naitiin ja kunnolla. Ekkö sääkin käyny naimas seutulas?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sillon ko naitiin ja kunnolla. Ekkö sääkin käyny naimas seutulas?
Ano
Vuosilukua huutelen?
- Anonyymi
Aloittaja kirjoittanee kokemuksesta.
- Anonyymi
Ano
Sitä odotan. En ole ennen koskaan kuullut näistä seksikonteista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ano
Sitä odotan. En ole ennen koskaan kuullut näistä seksikonteista.1971 - 1977. Mutta vangithan ryssi senkin kun muijat toi juotavaa. Ja pari kaipparia tilasi maksulliset naiset, siitäkin käry.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
1971 - 1977. Mutta vangithan ryssi senkin kun muijat toi juotavaa. Ja pari kaipparia tilasi maksulliset naiset, siitäkin käry.
ano
Ei sovi aika, kun ukko siellä oli. Pitäs olla myöhemmin. Se siitä - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ano
Ei sovi aika, kun ukko siellä oli. Pitäs olla myöhemmin. Se siitäKävitkö vierashuoneessa kuksimassa, paljonko oli varattu aikaa?
Anonyymi kirjoitti:
Kävitkö vierashuoneessa kuksimassa, paljonko oli varattu aikaa?
Ano
Tapaaminen oli ex-avomieheni kanssa jossain isossa huoneessa.
Hän oli kärynnyt ratista jonkin kerran.
Vierashuoneesta kukaan ei puhunut mitään.
Olisi kyllä kelvannut huilipaikka.Olin taksikuski - en juoppo. Seutulan vangit olivat yleensä juovuksissa ajaneita - eli eivät kovin "törkeitä" rikollisia. Käytöspisteiden mukaan saivat tapaamisia.
Anonyymi kirjoitti:
ano
Ei sovi aika, kun ukko siellä oli. Pitäs olla myöhemmin. Se siitäMinun työnantajani oli 4kk. siellä humalassa-ajosta v. 1972. Häneltä kuulin kertomistani järjestelyistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4843766Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek152816Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2792158Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4492013Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841354- 1561271
Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631138- 801048
- 561019
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä411018