Minua kehoitettiin tulemaan tänne sillä Palmen ja Kennedyn murhat eivät kuulu MM-palstalle.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16388416/missa-helvetissa-on-loistava-kennedyn-murhaa-koskeva-linkki#comment-102321993
Katsotaan poistetaanko tämä täältä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16388416/missa-helvetissa-on-loistava-kennedyn-murhaa-koskeva-linkki#comment-102321993
Katsotaan poistetaanko tämä täältä.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tulit ihan oikealle palstalle. Palmen murhasi Christer Pettersson ja Kennedyn murhan
päärorganisoija oli Lyndon B Johnsson.
Nykyinen syyttäjä ei usko Petterssonin murhanneen ketään, mutta tuskin hän pystyy esittämään ketään muutakaan murhaajaksi, jonka lupasi paljastaa kesällä. Tai ei hän luvannut murhaajaa paljastaa vaan sen kuka on vastuussa tästä murhasta. Mitä sekin tarkoittaa?
Christer Pettersson synty edellisessäi elämässään 1596 ja sai nimekseen Kustaa Aadof II. Lisbeth Palme eli aikaisemassa elämässään Maria Eleonoorana joka oli Kustaa Aadolf II puoliso. Olof Palme syntyi edellisessä elämässään Albrecht von Waldsteinina joka oli yksi niistä 4-5 sotapäälliköstä joiden toimesta Kustaa Aadolf II surmattiin Lutzenin taistelussa 1632.
Tässäkin tapauksessa on vaan se puoli, että jos mitään kunnon näyttöä eikä todisteita ole ja jos epäilty tekijä on mahdollisesti kuollut, niin silloin ei voi mitään lopullista selvyyttä saada asiaan, vaan aihetodisteet ja epäilyn.
Olisi kyllä hyvä jos tämäkin saataisiin vihdoin selvitettyä.
Huomaatko ettei ylläpito halua että näihinkin asioihin saataisiin selvyyttä.