Miten kertoa ihastukselle olevansa ihastunut häneen

Anonyymi

Haluisin jotenki kertoo mun ihastukselle, et tykkään siitä ennen ku joudutaa ehkä eri yläasteille. En oo varma joudutaanko eri yläasteil. En kuitenkaa uskalla ees addaa sitä snäpis tai puhuu sille mitää missää. Se on kyl tuojottanu mua ja kun se kerra kysy multa saaks se istuu mun paikalle kun olin menos eri tunnille nii se puhu jotenki eri taval ku normaalist ja katto suoraa mun silmii. Nää tapahtu sillon ku oli viel lähiopetusta. Miten voin kertoo, vihjata tai näyttää et oon ihastunu siihen? Pelkään et se ei tykkää musta.

4

162

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No tossa iässä on vielä vähän vaikee sanoa että millä tavalla se tykkää susta, mutta jos tykkäät siitä niin kannattaa vaan äddää se snäpis tai jotain. Ei siinä kuitenkaan voi paljoa hävitä ja yleensä jos oot ihastunu johonki ni se tykkää susta suurella todennäköisyydellä takas, koska sillon ootte luultavasti luonteeltanne melko samanlaisia.
      17v poika

    • Anonyymi

      addasin sen just snäpis, mutten tiiä pitäiskö mennä juttelee sille ja jos pitäis nii mistä??
      Auttakaa

      • Anonyymi

        No voit ihan vaan vaikka alottaa sanomalla "moi" tai jotain. Kyllä se keskustelu siitä sitten alkaa. Itekki ekalla kerralla aloitin keskustelun vaan silleen. Siitä se sit lähti ja jo samana iltana sain tietää että seki tykkäs musta. Oot vaan omaittes äläkä stressaa. Tsemppiä!

        17v poika


    • puhumalla suoraan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      801
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      698
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      595
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe