Pörhön autoliike

Mitäs tuolle Heinisuontien Pörhön autotalolle on oikein tapahtunut kun kovin autiolta näyttää?
81045
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Siinä loppuu autokauppa.Siirtyy tikkapurontielle koko myynti.

Äänestä

Siihen tulee Pohjolan suurin bingohalli ja persujen valtakunnansali.

Äänestä

Siinä olisi nyt erinomainen paikka jonkinlaiselle rautakaupalle, ettei meidän, joen pohjoisella puolella asuvien tarvitsisi hakea joka ikistä puuttuvaa nupinaulaa jostain jeerasta, Petäisenniskasta asti

Äänestä

  • Te pohjoispuoliset asioitte niin harvoin ja nuukasti rautakaupassa, ettei sillä rautakauppaa kannattavasti pyöritetä. Onhan tuo nähty, ettei toinen rautakauppa ole Kajaanissa kannattanut. Siitäkin lähtien on väki vähentynyt ja vanhentunut, joten asiakkaita on entistäkin vähemmän.

    Äänestä

Pölhön autoliike meni koronan takia konkurssiin! Eipä ihme kun siellä oli vain ranskalaista rapeutta ja englanin japanilais ruostepesää myynnissä.

Äänestä

Ei kukaan halua jollain kuppasella nissanilla tai mitä lie itämaiden kinnereitä ja ranskalaisia paskoja möivätkään...

Äänestä
  • ...toteaa kaveri, joka ajaa isolla, vanhalla ja Saksasta Suomeen uitetulla Bemari-rottelolla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitäs tuolle Heinisuontien Pörhön autotalolle on oikein tapahtunut kun kovin autiolta näyttää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu