Olen parilla Aasian lomallani ajanut tuollaisella Yamahan X-Max 300cc skootterilla (yhteensä varmaan jonkin 500-600km) ja olen alkanut miettiä josko se voisi olla mukava kesäkulkuneuvo myös Suomessakin, jolla voisi lähteä halutessaan vaikka hieman pidemmällekki kuin pelkässä kupunkiympäristössä ajaminen (kaikki on tietysti suhteellista, ei tuo skootteri kuitenkaan mikään matkaratsu keskieuroopan kiertoon ole).
Nyt tuossa olisi tarjolla yksi parivuotias yksilä jolla mittarissa reilu 5000km. mitä kyseisestä mallista kannattaisi tarkistaa ennen ostopäätöstä, vai löytyykö siitä edes mitään varsinaisia "tyyppivikoja".
Yamaha X-Max 300
2
987
Vastaukset
- Anonyymi
X-max300,2019 olen ajanut kaksi kesää mit.12200 normi huollot ei mitään vikaa.Nyt haluaisin jonkun muun vaihtelun vuoksi.Osta pois 5500kät.
- Anonyymi
Ps.katso.Tori/Skootterit keski-suomi X-max300,2019 🛵🕺
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh982361Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1901939- 1841527
- 82942
- 249932
- 62809
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol11806- 55712
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako213653Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </349631