Tosi juttu

Pian isä

Avovaimoni kävi pari kuukautta sitten TYKS:ssä rutiinitutkimuksessa. Hän oli tuolloin neljännellä kuukaudella raskaana. Lääkärin lisäksi tutkimushuoneessa oli nuori finninaamainen lääketieteenkandi. Yleensä puolisoni ei anna opiskelijoiden seurata tutkimustaan, mutta nyt hän ajatteli sen olevan OK, koska opiskelijoita oli vain yksi.

Riisuuduttuaan alapäänsä paljaaksi, hän kävi makuulle tutkimuspöydälle. Jalat asetettiin telineisiin, ja lääkäri aloitti sisätutkimuksen. Tutkimuksen ajan kandi istui tuolilla noin metrin päässä lääkärin takana. Lääkärin tehdessä työtään hän ei juurikaan pystynyt näkemään puolisoni intiimejä osia.

Sisätutkimuksen jälkeen lääkäri siirtyi avovaimoni viereen tekemään ultraa. Kandi sen sijaan jäi istumaan tuoliin vaimoni jalkopäähän. Hän jopa siirtyi tuolillaan hiukan lähemmäs ollen alle metrin päässä vaimoni hävystä.

Mitään peitettä ei vaimon alapäähän laitettu, vaan kandi saattoi monen minuutin ajan tutkiskella vaimoni hyvin valaistua ja sisätutkimuksen jäljiltä hieman avoimena olevaa häpyä ja myös asennon vuoksi erinomaisesti näkyvää peräaukkoa.

Vaimoni tunsi tilanteen todella epämiellyttäväksi. Pukeuduttuaan tutkimuksen jälkeen hän sanoi lääkärille ja kandille, että olisi ollut asiallisempaa jos kandi olisi myös siirtynyt hänen vierelleen ultran ajaksi.

Vaimoni ei enää koskaan anna opiskelijoiden olla samassa huoneessa, jossa häntä tutkitaan. Olisi kysymys sitten vaikka korvatarkastuksesta.

Minua taas tilanteen ajatteleminen kiihottaa. Vaikka jo opiskelijana pitäisi tietysti osoittaa ammatillisuutta hoitotyössä, en kyllä voi mitenkään syyllistää tuota kandia.

Avovaimoni on 36 vuotias pitkä ja hoikka sporttinen nainen. Lisäksi hänen pienet häpyhuulensa ovat harvinaisen isot ja paksut. Hänellä on mielestäni todella kaunis pimppi. Kun velä kuukausittain ajelemme sen kokonaan posliiniksi, täytyy sanoa, että oli siinä kandilla aika hyvät näkymät. Saattoi olla, ettei hän edes voinut nousta tuolistaan erektion takia.

14

28945

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pekka

      Oli siinä opiskelijalla hyvät näkymät, varmaan kiva katsella naisen jalkoväliin siinä tilanteessa. Olitko itse mukana vai kertoiko avovaimosi vain tutkimuksen kulun? Saattaisi olla kiihottavaakin jos olisi mukana ja toiset miehet katselisivat omaa naista gynekologisessa asennossa:)

      • Pian isä

        En ollut itse paikalla. Avovaimo kertoi kotiin päästyään harmistuksensa aiheen. Pari päivää myöhemmin kankkusessa kyselin tarkemmin. Hän ei oikein ymmärtänyt, miksi halusin tietää tarkasti tapahtumien kulun. Hiukka kiihotti ajatus olemisesta sen kandin asemassa.


    • tks

      Kun vaimosi valitti lääkärille niin mikä oli vastaus?

      • Pian isä

        Lääkäri: "Anteeksi, jos tunsit olosi epämiellyttäväksi".


    • Pekka2

      Oliko siinä tutkimuspöydässä jalkatuet,joille piti nostaa polvet vaiko sellaiset joihin laitettiin kantapäät? Em. pöydällä näkymät ovat vielä paljon paljastavammat koska asento paljastaa myös peräaukon niin selvästi.

      • Pian isä

        En tiedä, kumpi malli oli kyseessä. Myöhemmin, kun avovaimo näytti sängyssä missä asennossa hän tutkimuspöydällä makasi, oli kyllä koko alakerta aika näyttävästi tyrkyllä.

        Jos tuossa asennossa pääsee katselemaan alle metrin päästä tutkimuslampun valossa, näkee kyllä jokaisen häpyhuulien ja peräaukon uurteen.


      • ...
        Pian isä kirjoitti:

        En tiedä, kumpi malli oli kyseessä. Myöhemmin, kun avovaimo näytti sängyssä missä asennossa hän tutkimuspöydällä makasi, oli kyllä koko alakerta aika näyttävästi tyrkyllä.

        Jos tuossa asennossa pääsee katselemaan alle metrin päästä tutkimuslampun valossa, näkee kyllä jokaisen häpyhuulien ja peräaukon uurteen.

        Silloinhan kaksi miespuolista katselivat naisesi intiimeintä aluetta kirkkaassa kohdevalossa. Ja toinen vieläpä kokeili sormin häntä sisäpuolelta.


      • Pian isä
        ... kirjoitti:

        Silloinhan kaksi miespuolista katselivat naisesi intiimeintä aluetta kirkkaassa kohdevalossa. Ja toinen vieläpä kokeili sormin häntä sisäpuolelta.

        Hänkin oli mies, mutta hoiti homman alapään peittelyä lukuunottamatta ammattitaidolla. Musta homma on silloin ihan jees.

        Gynekologi joka työkseen tutkii naisten alapäitä ei varmaan muutaman vuoden duunissa olon jälkeen saa mitään kiksejä vulvan näkemisestä.

        Jos lukijoiden joukossa on joku lääkäri tai lääketieteen opiskelija, olisi kiva kuulla kommentti ammatillisuuden vaikeudesta.


    • se oli?

      "Lisäksi hänen pienet häpyhuulensa ovat harvinaisen isot ja paksut."

      No onko ne pienet vai isot?

      • Pian isä

        Olisiko syytä hiukan perehtyä anatomiaan? Naisen ulkosynnyttimissä kun on sen nimiset osat kuin isot häpyhuulet (Labia Major) ja pienet häpyhuulet (Labia Minor)mm.


      • Pienet ja keskisuuret yrity...
        Pian isä kirjoitti:

        Olisiko syytä hiukan perehtyä anatomiaan? Naisen ulkosynnyttimissä kun on sen nimiset osat kuin isot häpyhuulet (Labia Major) ja pienet häpyhuulet (Labia Minor)mm.

        Eilen, kun näin tuon kysymyksen, teki mieleni jo vastata, mutta kun se oli sinulle osoitetttu niin tiesin, että haluat itse vastata.

        Kysyjä on joko
        A) niin nuori, ettei tiedä kyseistä asiaa
        B) nukkunut biologian tunnilla, että asia on on mennyt ohi
        Mutta kannattaisi nyt kaivaa esiin, kirja nimittäin, ja tutkia perinpohjaisesti naisen anatomia, ettei mokomia lipsahduksia pääse syntymään.


      • simo
        Pienet ja keskisuuret yrity... kirjoitti:

        Eilen, kun näin tuon kysymyksen, teki mieleni jo vastata, mutta kun se oli sinulle osoitetttu niin tiesin, että haluat itse vastata.

        Kysyjä on joko
        A) niin nuori, ettei tiedä kyseistä asiaa
        B) nukkunut biologian tunnilla, että asia on on mennyt ohi
        Mutta kannattaisi nyt kaivaa esiin, kirja nimittäin, ja tutkia perinpohjaisesti naisen anatomia, ettei mokomia lipsahduksia pääse syntymään.

        Urpo vittu tosissasi... :D!

        Kuka oikeesti "ottaa nokkiinsa" moisesta... "LIPSAHDUKSESTA"????!! siis mitä vittua! :D no siihenpä se nyt maailma kaatui ei jumalauta...:D...muuaaahhhahhaaaaaa...


    • ovat harvinaisen ...

      ..isot ja paksut

      siis mitä helvettiä.

      • Selittäjä

        Niin?

        Pienet häpyhuulet ovat toiselta nimeltään sisemmät häpyhuulet (ne toiset eli uloimmat ovat ne "normaalisti" kauempaa näkyvät). Eli tuossa pienet ei ole adjektiivi vaan yhteinen substantiivi "pienet häpyhuulet". Ja, kirjoittaja kertoi pienten häpyhuulten olevan harvinaisen isot ja paksut tässä tapauksessa. Selvää pässinlihaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      152
      1313
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      120
      1069
    3. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      33
      832
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      215
      808
    5. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      792
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      64
      752
    7. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      141
      734
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      46
      674
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      632
    10. Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan

      Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss
      Pyhäjärvi
      61
      581
    Aihe