Mökki wc

Onko kellään kokemuksia toimivasta mökki wc:stä.
Tarjonta on runsasta. On komposti-, kuiva- ja sähköpolttosellaisia.
Käyttö on ympärivuotista, asennus tulisi kylmään tilaan ja tyhjennys pitäisi tapahtua mahd. harvoin.
23266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meillä on mökillä ja kotona huussissa tuollainen:

http://www.malk.fi/eko.html#minimakki

Tyhjennys kerran vuodessa, tosi vaivaton ja ennen kaikkea HAJUTON! Enhkä pieni miinus se että kauhalla pitää heittää kuoriketta perään.

Äänestä
  • huomasin juuri että tuolta löytyy myös malli jossa on kuorikesäiliö.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


leena.saarela kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia toimivasta mökki wc:stä.
Tarjonta on runsasta. On komposti-, kuiva- ja sähköpolttosellaisia.
Käyttö on ympärivuotista, asennus tulisi kylmään tilaan ja tyhjennys pitäisi tapahtua mahd. harvoin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu