Rasismi suomalaisia kohti sallitaan!

Anonyymi

Mistä se johtuu että suomi24 sallii kaikkia rasistisia ilmaisuja suomalaisuutta kohti mutta torjuu ja sensuroi kaikkia anttaruotsalsia ilmaisuja kaikkialla? Onko tämä joku ruotsin laki Suomessa? Suomi24 on luotu Ruotsalaisen Telian mukaisesti.

Miksi me suomalaiset ei saa luoda omia etnisiä medioita ilman ruotsalaisia?

Miksi kaikki meidän suomalaiset mediat ovat ruotsalisuuden omistuksessa osittain?

Miksi kaikki suomalaiset yritykset ovat ruotsalisen rahan vallassa?

Miksi kaikki suomaen pankit ovat ruotsalsten osaomistuksessa?

Miksi tuhanssia Suomessa toimivat yritykset ovat Ruotsalisia?

Miksi kaikissa Suomen hallituksissa istuu ruotsalaishahmoja?

Miksi kaikissa Suomen valtakeskuksissa istuu ruotsallisia hahmoja?

Miksi poliisin ja tuomiistuimien valtakansa on ruotsillisia?

Miksi kaikissa Suomen poliittisissa puolueissa istuu ruotsillisia valtahahmoja?

Miksi suomi24 sallii rasimia suomalaisia kohti mutta kun me suomalaiset reakoi rasismia vastaan suomi24 sensuroi kaikki vaikka postauskset ovat täysin tieteellisesti varmistettuja? Miksi?

Voiko se olla mahdollista että pistää svekomedian boykottiin rasistisistä syystä meitä suomalaisia kohti?

5

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taustalla on pan-scandinavistit, jotka yrittävät liittää Suomen Ruotsiin. Heillä on tavoitteena muodostaa kaikki Pohjoismaat kattava valtio - ja vieläpä kansallissosialistinen valtio. Valtaosa heistä pyrkii siihen, että valtion hallitsija olisi isä tai tytär Bernadotte ja valtion kielenä olisi ruotsi. Pääkaupungiksi he haluaisivat tietysti Tukholman.

      Pan-Scandinavia -aatteesta löytyy lyhyitä videoita YouTubesta. Kannattaa katsoa. Kansallissosialistinen pohjoismaiden liittovaltio on ollut vuosikymmenten ajan mm. Nordiska Rikspartietin unelma.

      Suomalaisia ei kyllä paljon kiinnosta Ruotsiin liittyminen, eikä norjalaisia eikä tanskalaisiakaan. Varsinkin viime vuosina ruotsalaisten imperialistiset tavoitteet ovatkin muuttuneet entistä epätoivoisemmiksi. Samalla viha ja inho Ruotsia kohtaan on lisääntynyt niin Suomessa, Norjassa kuin Tanskassakin.

      Ruotsi on vuosikymmenten ajan terrorisoinut naapurimaitaan paitsi salaliittoilun myös talousrikosten, huumekaupan ja monien muidenkin rikosten keinoin. Sinikeltainen Ruotsi pelaa järjetöntä uhkapeliä, sillä lopputulos saattaa olla jotain ihan muuta kuin mihin Ruotsi pyrki. Miten Ruotsin ja ruotsalaisten käy, jos kaikki Ruotsin rötöseliitin juonet sekä rikokset paljastuvat?

    • Anonyymi

      Aloittajan tekstissä on perää. Multa ei juurikaan löydy ruokakaapeista ruotsalaisia tuotteita, mutta selässä heiluu Kånken, Ikean kestokasseja käytän usein ja muitakin esimerkkejä löytyisi. Täytyypä kiinnittää huomiota omiin ostoksiin.

    • Anonyymi

      On se tyypillistä svedilaumaa kuka haluaa sallia että suomalainen genotyyppi saa koikeilla koronavirusrokotetta ennen kun sen sallitaan ruotsalaisille germaanikansalle. Jokainen roturikos meitä suomalaisia kohti tullaan rekisteröimään ja ne roturikolliset pistetään syytteeseen tulevaisuudessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16401036/suomalaiset-apinoista-seuraavat

      Haluamme perustaa oman suomalaisen maan perusugrilaisille missä ei ole rasismia, syrjintä, segregaatiota, mobbausta, vihaa, barbarismiä, tuhonuhka, köyhyyttä, vaan maan missä ollaan onnellisia, ilosia, sivilisoituja ja ilman roturikollisia.

      • Anonyymi

        Oheisen linkin kautta voit löytää yhden rasistisen ilmaisun jälleen kerran. Linkin kautta löytyy tämän kevään junioreiden muodostelmaluistelun MM-kilpailuiden loppukilpailun ohjelma. Siinä esiintyy koko kilpailun eli junioreiden MM-kultaa 2020 voittanut suomalaisjoukkue. Kyseessä on helsinkiläisjoukkue Team Fintastic Junior.

        Mutta mitä videolla tapahtuu? Ohjelmaa selostava nainen, joka on mitä ilmeisemmin britti toteaa aivan videon alussa ennen ohjelman alkua, että "seuraavana esiintyy Team Fintastic, joka edustaa RUOTSIA". Kuvaruudulla sentään on Suomen lippu ja lukee Finland. Selostaja ei korjaa virhettään eikä sitä oikaise myöskään selostuskopissa mukana oleva mieskommentaattori. Vaikutti erittäin tavalliselta mokalta. Kilpailut järjestettiin Britannian Nottinghamissa.

        Oikein tyypillistä, että nämä vanhoilliset monarkiat suojelevat toinen toisiaan ja toinen toistensa intressejä. Me ali-ihmisinä pidetyt itäisen Euroopan ihmiset olemme heidän näkökulmastaan vain ihmismassaa, joita heidän pitäisi päästä hyödyntämään esimerkiksi työvoimana. Britannia hellii edelleen muistoja siirtomaavaltansa kultaisista vuosista. Samoin Ruotsissa aateli ja kuningashuone kuvittelevat maansa olevan edelleen Itämeren alueen imperiumi. (Niin sekaisin se porukka valitettavasti on.)

        https://youtu.be/xzcVyAsMoPw


    • Anonyymi

      Matador on herra , härkä tietää sen :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      15
      1730
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      140
      1712
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      304
      1352
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1098
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      210
      1086
    6. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      132
      984
    7. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      965
    8. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      3
      935
    9. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      10
      915
    10. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      77
      897
    Aihe