Uudet 2014 R.A.V.E pakoaukosäätimet yhteensopivia vanhempien Rotax koneiden kanssa??

Minulle oltaisiin myymässä mikroautoissa käytetyn sähköllä ja ilmanpaineella laippaa säätävän R.A.V.E 1 pakoaukonsäätimen. Vanhempaa rave 1 olisi vielä uutena myynnis ulkomailla, mutta niissä vaijerinkuluminen on vaivannut monen pääkoppaa. Joten uudempi rave kutkuttaisi, mutta onko se yhteensopiva vanhemman rotax koneen kanssa? Entä auttaako cdi poxin poraamin uudemman raven kohdalla?

2

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tämä rave olisi tulossa Aprilia RS125. Kyseistä ravea kätetään 125 MAX mikroautoissa (Vuosimallin 2014). Kuulin myös että kyseinen rave vaatisi kampikammion sykkeen toimiakseen, en tiedä miten tämä toteutettaisiin.

    • Anonyymi

      itsellä koko Rotax pytty mikroautosta.. n. 170kmh se antoi täysitehoisena isommalla kaasarilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      227
      8784
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      119
      6351
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      48
      5784
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      32
      4060
    5. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      68
      3928
    6. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      33
      3179
    7. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      26
      2823
    8. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      28
      2805
    9. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      25
      2767
    10. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      47
      2710
    Aihe