Netissä ei näkyny ensi perjantain kaupattavaa roinaa, alkaako finaali häämöttää. Tietääkö paikalliset paremmin?
Joko huutikauppa kuivuu?
Anonyymi
14201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Painu paikan päälle kysymään noin kiinnostaa
Kiitos kutsusta, tuunko heti teille Aki-Ankka? Onko sulla kuonokoppa valmiina näin korona-aikaan? Onko käsidesiä saatavilla? Onko portti valmiiksi auki asiakkaan saapua, entä keittääkö Heli rähmäpullakaffeet, jos ostan kaksi peltipurkkia ja yhdet boxerit poistomyynnistä?
Kärtty ukkeli, bisnekset jäissä.
Bisnekset jäissä.... eikun Bisnes Finlandille vaan uutta hakemusta laatimaan, mielikuvitusta vain kehiin, kyllä sitä jonkun kohteen keksaisee.
Portti on kiinni ja Aki on juonut käsidesit, kun pelkää köyhyyden saapumista. Kyllä nyt possuja nöyryytetään!
KOKOJAN? Tarkoitatko KOKOAJAA, joka tehtaassa kokoaa ja pussittaa.
Ei huutokauppa kuivu, ne " auttaa köyhiä" tavaran toimittajia, ja ottavat yhteyksiä netin kautta. Sieltäkin pääsee tavaroistaan eroon, ja halvalla. Sitten uusia tukia taas hakemaan, niin elää niin kauan kuin roinaa riittää. Korona tuli, ja kestää varmaan kauan, kellä riittää rahat? Televisio voi tehdä sitten vielä yhden ohjelman.miten on käynyt koronan kynsissä Uuraisilla.,
On sulla tekemiset vähis ja pieni maailma. Onko ainut toimiva kanava?
kateellisena ja huulet törröllä katsot ohjelmaa voi voi
Miksi sitten haukut ohjelmaa, jos et ole koskaan katsonut? Puhuit itsesi pussiin.
Pysyköön pussissaa, hölmöläisetkin pussitti päivänvaloa, heheh.
Noinko paljon se sinua kismittää, kerrohan lisää itsestäsi ja mieltymyksistäsi
on se hyvä, jotta siellä on nyt sitten kaksi kyttää vähemmän
Olisiko Koronalla jonkinlaista osuutta asiaan?