Mites Fugen reiskat nyt meinaa kun halvat lennot loppuu

Anonyymi

10

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä Espanjaan lentoja menee, ja sieltä Fugeen. Kun on perillä vähintään puoli vuotta, ei haittaa jos matka vähän kestää.

    • Anonyymi

      Kirjoituksessa mainittiin että Norwegian jatkaa tämän vuoden loppuun lentoja vain Norjan sisällä,melko dramaattinen uutinen jos pitää paikkansa,voi tarkoittaa että yhtiö peruu lähes kaikki lentonsa Helsingistä kesäkuun puolivälistä lähtien

    • Anonyymi

      Kilpailun puute nostaa hintoja selvästi, tuo nähtiin kun Norwegian lopetti lennot Helsingistä Madridiin - Finnairin lentojen hinnat nousivat selvästi. Samaa pelkään nyt Helsinki-Lontoo -hintojen osalta.

      Ainoa toive lyhyellä tähtäimellä on, että Ryanair tuo lisää lentoja Helsinkiin, Wienin lisäksi.

    • Anonyymi

      Ei sinne Espanjan koronapesään todellakaan ole mitään kiirettä pitkiin aikoihin, kovalla pakokauhulla sieltä juuri kymmenien tuhansien maanmiesten kanssa lähdettiin kotosuomeen. Lentokentällä oli enämpi paniikkimeininki.
      Espanjassa koronatartunta on varmennettu noin 270 000 ihmisellä ja siihen on kuollut vähintään 27 000 ihmistä. Espanjalaistutkimuksen mukaan vain hyvin harva ihminen on sairastanut koronan ja saanut edes jonkinlaisen immuniteetin. Että tämä pahin painajainen ja taudin jatkuva leviäminen tulee kestään ainakin vuoden, parikin. Voi olla useitakin vuosia, jos tulee uusi muuntuneita aaltoja. Vain pähkähullu lähtee jollain suumaskilla (virushan tarttuu myös silmien kautta ja leviää kuin tupakansavu)koneeseen tunneiksi ja Espanjaan hankkimaan hengenvaarallista virusta ja siellä siten jonkin sortin "hoitoon" täpötäyteen paikkaan, jos pääsee. Mutta jos on tyhmä, niin evoluutio karsii pois, näinhän se menee.

      Että ei ole mitään tarvetta niille Norwegianin lennoille eikä millekään muullekkaan.

      • Anonyymi

        No täällä lähdetään Espanjaan heti kun mahdollista, eli syksyllä joskus. Rahaa säästyy joten ties vaikka maksaisi asuntolainan pois ja lopettaisi duunit 55v vuotiaana. Olisi aikaa nautiskella loppuelämän.


      • Anonyymi

        Espanjassa tosiaan on Koronaa paljon, mutta ei pahemmin aurinkorannikolla. Madrid ja Barcelona ovat ne keskittymät.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Espanjassa tosiaan on Koronaa paljon, mutta ei pahemmin aurinkorannikolla. Madrid ja Barcelona ovat ne keskittymät.

        Se vaan että ulkonaliikkumiskielto ja muut rajoitukset tulee voimaan koko maassa, joten ei se Fugessaka tule kovinkaan mukava talvi olemaan. Juuri Portugalin puolella käymässä ja kahdessa tämän talon kämpässä kuuluu asukkaat yskivän keuhkojaan pihalle ja liikkuu rappukäytävässä ja ulkona ilman maskeja. Ei hyvä heilu ensi talven aikana täälläkään.


    • Anonyymi

      Taitaa loppua työväenluokan aurinkorannikon seikkailut tähän. Halpa viina houkuttelee mutta lentojen hinnat nousee tyhjätaskuille liian koviksi kun norskin kolmenkympin lennot jää historiaan. Ja hyvä niin, tippuupa pahin roskasakki tuolta pois.

    • Anonyymi

      SAS edes takasin noin 170e.
      Tuskin sulla siihenkään varaa, mutta tuli vaan mieleen.

    • Anonyymi

      Fugen alueen suomalaisten sosioekonomisen aseman pystyy päättelemään tänne ja costan fb ryhmiin tuotetun tekstin tasosta, siksi veikkaan että lentojen kallistumisen myötä suomalaisten määrä tuolla laskee dramaattisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7076
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5173
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3447
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe