Mites Fugen reiskat nyt meinaa kun halvat lennot loppuu

Anonyymi

10

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä Espanjaan lentoja menee, ja sieltä Fugeen. Kun on perillä vähintään puoli vuotta, ei haittaa jos matka vähän kestää.

    • Anonyymi

      Kirjoituksessa mainittiin että Norwegian jatkaa tämän vuoden loppuun lentoja vain Norjan sisällä,melko dramaattinen uutinen jos pitää paikkansa,voi tarkoittaa että yhtiö peruu lähes kaikki lentonsa Helsingistä kesäkuun puolivälistä lähtien

    • Anonyymi

      Kilpailun puute nostaa hintoja selvästi, tuo nähtiin kun Norwegian lopetti lennot Helsingistä Madridiin - Finnairin lentojen hinnat nousivat selvästi. Samaa pelkään nyt Helsinki-Lontoo -hintojen osalta.

      Ainoa toive lyhyellä tähtäimellä on, että Ryanair tuo lisää lentoja Helsinkiin, Wienin lisäksi.

    • Anonyymi

      Ei sinne Espanjan koronapesään todellakaan ole mitään kiirettä pitkiin aikoihin, kovalla pakokauhulla sieltä juuri kymmenien tuhansien maanmiesten kanssa lähdettiin kotosuomeen. Lentokentällä oli enämpi paniikkimeininki.
      Espanjassa koronatartunta on varmennettu noin 270 000 ihmisellä ja siihen on kuollut vähintään 27 000 ihmistä. Espanjalaistutkimuksen mukaan vain hyvin harva ihminen on sairastanut koronan ja saanut edes jonkinlaisen immuniteetin. Että tämä pahin painajainen ja taudin jatkuva leviäminen tulee kestään ainakin vuoden, parikin. Voi olla useitakin vuosia, jos tulee uusi muuntuneita aaltoja. Vain pähkähullu lähtee jollain suumaskilla (virushan tarttuu myös silmien kautta ja leviää kuin tupakansavu)koneeseen tunneiksi ja Espanjaan hankkimaan hengenvaarallista virusta ja siellä siten jonkin sortin "hoitoon" täpötäyteen paikkaan, jos pääsee. Mutta jos on tyhmä, niin evoluutio karsii pois, näinhän se menee.

      Että ei ole mitään tarvetta niille Norwegianin lennoille eikä millekään muullekkaan.

      • Anonyymi

        No täällä lähdetään Espanjaan heti kun mahdollista, eli syksyllä joskus. Rahaa säästyy joten ties vaikka maksaisi asuntolainan pois ja lopettaisi duunit 55v vuotiaana. Olisi aikaa nautiskella loppuelämän.


      • Anonyymi

        Espanjassa tosiaan on Koronaa paljon, mutta ei pahemmin aurinkorannikolla. Madrid ja Barcelona ovat ne keskittymät.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Espanjassa tosiaan on Koronaa paljon, mutta ei pahemmin aurinkorannikolla. Madrid ja Barcelona ovat ne keskittymät.

        Se vaan että ulkonaliikkumiskielto ja muut rajoitukset tulee voimaan koko maassa, joten ei se Fugessaka tule kovinkaan mukava talvi olemaan. Juuri Portugalin puolella käymässä ja kahdessa tämän talon kämpässä kuuluu asukkaat yskivän keuhkojaan pihalle ja liikkuu rappukäytävässä ja ulkona ilman maskeja. Ei hyvä heilu ensi talven aikana täälläkään.


    • Anonyymi

      Taitaa loppua työväenluokan aurinkorannikon seikkailut tähän. Halpa viina houkuttelee mutta lentojen hinnat nousee tyhjätaskuille liian koviksi kun norskin kolmenkympin lennot jää historiaan. Ja hyvä niin, tippuupa pahin roskasakki tuolta pois.

    • Anonyymi

      SAS edes takasin noin 170e.
      Tuskin sulla siihenkään varaa, mutta tuli vaan mieleen.

    • Anonyymi

      Fugen alueen suomalaisten sosioekonomisen aseman pystyy päättelemään tänne ja costan fb ryhmiin tuotetun tekstin tasosta, siksi veikkaan että lentojen kallistumisen myötä suomalaisten määrä tuolla laskee dramaattisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      321
      8257
    2. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      101
      6503
    3. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      175
      3745
    4. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      77
      2948
    5. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      40
      2590
    6. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      45
      2553
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      22
      2286
    8. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      121
      2243
    9. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      196
      2054
    10. Olet kiva

      Olet kiva :)
      Ikävä
      48
      1633
    Aihe