Olikohan lähellä paikkaa missä ollut pyöränjäljet kalliolta veteen? Minfossa tuollaista kerrotaan. Jos olisi vaikka lavastanut että ajanut veteen tai muuten vaan hävitti pyöränsä vai löytyiköhän se. Jos olisi oikeasti ajanut veteen ja päässyt takaisin maalle niin märissä vaatteissa paleltuisi äkkiä hengiltä ellei pääse lämpimään.
Iloisen näköinen poika kaikissa kuvissa mitä julkaistu eikä ainakaan kerrottu että olisi ollut syytä epäillä itsemurhaa. Surullista on ja sääliksi käy vanhempia.
Juho-Pekka löytyi kuolleena
3
160
Vastaukset
- Anonyymi
Poliisi sekä maassa vapaana mellestävä(t) nuorukaisenkadottaja(t) kiittävät jälleen kaikkia "turhat" aseensa poliisille luovuttaneita oululaisia ja suomalaisia tuloksekkaasta yhteistyöstä.
- Anonyymi
Ilmeisesti löytynyt maastosta. Helsingissähän se toimittaja ajoi keskellä kaupunkia jopolla itsensä kuoliaaksi, jos on ollut pienessä humalassa, niin veikkaan että tässäkin tapauksessa onnettomuus kyseessä.
- Anonyymi
Enemmän vaikuttaa että epäilevät itsemurhaksi kun eivät kerro enempää tietoja, se on kylläkin helppo lavastaa. Voisi olla vaikka sopinut menevänsä ostamaan jotain, vaikka huumeita, mutta veivät rahat ja tapahtui jotain.
Voi tietysti olla jättänyt jotain viestiä että uskovat itsemurhaksi, silloin ymmärtää etteivät kerro, vaikka jääkin vaivaamaan ihmisiä. Nuorilla(kin) voi riittää syyksi pettymys rakkaudessa, kiusaaminen tms.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942603- 1961000
- 55792
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti135737- 57645
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?16551- 51535
- 40514
- 55495
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52494