Mikä olis hyvä? Onko jokin asia mitä ottaa huomioon? Hengittävyys? Helppous?
Sokkelin pinnoitus
4
320
Vastaukset
- Anonyymi
Ota huomioon kaikki nuo seikat!
http://pappasmurffi.nettisivu.org/pinnoitetut-sokkelitvale-sokkelit-ja-tappavat-maaperabakteeri-myrkyt/#top- Anonyymi
Jopas on ristiriitainen artikkeli. Aluksi maali sokkelissa on suuri ongelma. Lopuksi kivilaatoilla päällystetty sokkeli on pikkujuttu. Noin äkkiä katseltuna.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jopas on ristiriitainen artikkeli. Aluksi maali sokkelissa on suuri ongelma. Lopuksi kivilaatoilla päällystetty sokkeli on pikkujuttu. Noin äkkiä katseltuna.
Läheisen kirkonkylän uuteen S-kauppaan laitettiin liuskekiviä sokkelin päällysteeksi. Vanhahko ammattimies laitteli kiviä sokkeliin rakennuksen päädyssä. Jonkin aikaa puhattuaan hän tuumi että ei tässä ole mitään järkeä. Käski mestaria soittamaan arkkitehdeille. Arkkitehti pysyi suunnitelmassa, mutta tekijä lopetti homman siihen. Jonkin ajan kuluttua nuorempi mies teki homman loppuun.
- Anonyymi
Kivittäminen sopii, siis kikkelin sovitus.. saneerauslaastilla pohja, ja koristekiveä heitetään pintaan, niin paljoin, kuin pysyy.. hieno, ja hyvä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1047644
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1075818- 835127
- 1394506
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113190- 552927
- 572861
- 612417
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102414Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562026