Soitin dnalle hommatakseni netin uuteen asuntooni. Myyjä suoraan sanottuna huijasi minua ja vieläpä KOLME kertaa. Ensinnäkin hän väitti, että vanha maksettu modeemi joka minulla oli täytyi palauttaa. Toiseksi hän väitti,että toinen vanha modeemini ei sovellu ja täytyy ostaa uusi. Vanhan maksetun mideemin palauttaminne kuulosti kummalliselta, siispä soitin uudelleen ja kävi ilmi että modeemia ei tarvitse palaittaa, toinwn vanha modeemini soveltuu uuteen nettiliittymään ja kävipä vielä ilmi että edellinen myyjä oli laittanut netin HETI voimaan vaikka sanoin selvällä suomenkielellä tarvitsen uuden alkamaan ensi kuun alussa vasta.
En tiedä onko myyjä vain huijannut vai onko hän vaan yksinketaisesti TYHMÄ. En voi missään nimessö suositella dna:ta kenellekkään!!
En tiedä onko myyjä vain huijannut vai onko hän vaan yksinketaisesti TYHMÄ. En voi missään nimessö suositella dna:ta kenellekkään!!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Aikamoista kusetusta, kaikilla operaattoreilla on omat patologiset valehtelijansa.
Palkkaa saa vaan siitä valehtelusta. Opetetaan kursseilla ja on hallittava jo työhönottovaiheessa. Menkää mihinkä tahansa operaattorin myymälään kuuntelemaan miten kaikki myyjät yrittävät huijata opetetun kaavan mukaan kaikkia asiakkaita.
Olen huomannut sen jo vuosia, käyvät varmaan saman Messiaan opissa.