Jos olisin Toto: kenkää Bottakselle

Anonyymi

Jos olisin Mercedeksen tallipomo Toto Wolff, en jatkaisi Bottaksen sopimusta tämän kauden jälkeen vaan palkkaisin Vettelin tilalle.

Vettel olisi hyvä sparraaja tallin ykköskuskille Halmiltonille. Ja ajatelkaapa sitä vaihtoehtoa, että Hamikselle tapahtuisi jotakin kesken kauden. Pystyisikö Bottas korvaamaan hanet ja ottamaan mestaruuden? - Ei.

Sanotaan, ettei Vettel lähde kakkoskuskiksi. Voitaisiinhan hänelle taata jokin aikaikkuna, jonka aikana vasta talli päättää tulosten perusteella, kumpi on tallin ykköskuski. Saihan Bottaskin yrittää tosissaan aluksi, mutta kun ei pärjännyt Hamiltonille, niin järjestys oli selvä.

16

349

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      no, onneksi et ole...

      • Anonyymi

        Varikolla jo huhuillaan samasta. Bottas pihalle Mersulta.


      • Anonyymi

        Ja nyt on itse Tototkin puhunut Vettelin puolesta! Bottas ajaa tod.näk. viimeista kauttaa Mersulla.


    • Anonyymi

      Bottas kaasuttelee polkuautolla ulos Vettel sisään 2021

      • Anonyymi

        Bottas voi tosiaan ryhtyä polkupyörällä kilpailemaan tulevan morsionsa innoittamana.


    • Anonyymi

      Muistetaan nyt ensin kovia kuskeja samassa tallissa kuten Alain Prost ja Ayrton Senna. Pelkkää tappelua koko kilpaileminen. Sitäkö haluat?

    • Anonyymi

      Tojokuskilta ei edes kysytä, siinä se.

    • Anonyymi

      Kyllä vettel tulee hamiltonin tilalle jos tulee....

    • Anonyymi

      Olin väärässä toukokuussa -20 kirjoittaessani avauksen. Vettel on täysi tumpelo, eikä sitä pitäisi päästää ajamaan formuloita ykköstasolla. Mersun kannattaa jatkaa samalla köörillä.

    • Anonyymi

      Bottas nyt on tollanen nöyrä polvistelija. Toto saattaa pitää sen jos Hamilton jatkaa, ei tule turhia nokkimisjärjestyskiistoja.

      Jos Hamilton lähtee Ferrarille niin tilalle tulee Verstappen ja Vettel. Bottas menee takaisin Williamsille jos Wihuri maksais taas tallipaikan.

    • Anonyymi

      pottas olisi ulkona, mutta paremmat kuskit sidottuina sopimuksiin. Ajaa paremman puutteessa.

    • Anonyymi

      Botta on pahempi selittäjä kun Latvala. Kaks paskaa kuskia.

    • Anonyymi

      Pottis on kova selittäjä ajas ja selittäs sitten. Luulis jo pottiksen itse tajuavan että hän on hidas kuski.Nuoria ja nälkäisiä olis tulossa.

    • Anonyymi

      voi että, bottas olisi pitäny vaihtaa jo vuosia sitten pois tahkoomasta tyhjänpäiväsiä kruisailujaan radalla

    • Anonyymi

      Kovin on ikävä sävy Bottas-kirjoituksissa. Hyvin hän ajaa, Bakunkin aika-ajoissa TYKITTI hienosti 10.-sijalle. Jääden voittaja Leclerkille vaivaiset 1.4s ja tallitoveriin (2.) oli mitätön 1.2s ero.

    • Anonyymi

      Mersu tekee bottakselle nyt samaa kun ferrari teki loppuaikoina räikköselle eli sabotoi tahallaan. Tarkoituksena saada kaikki ymmärtämään että nyt kuski pitää vaihtaa. Reilumpaa olisi sanoa suoraan
      Ja palkata se vvvviiiiittttyyyyn russeli. Bottas ei vaan tajua lähteä. Me suomalaiset ollan suorapuheisia ja rehtejä, ei ole bottaksen vika jos ei anneta mahdollisuutta.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      58
      5524
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      195
      3527
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      22
      2345
    4. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2338
    5. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      9
      1068
    6. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      102
      1028
    7. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      62
      1007
    8. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      18
      982
    9. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      945
    10. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      80
      927
    Aihe