Jos olisin Mercedeksen tallipomo Toto Wolff, en jatkaisi Bottaksen sopimusta tämän kauden jälkeen vaan palkkaisin Vettelin tilalle.
Vettel olisi hyvä sparraaja tallin ykköskuskille Halmiltonille. Ja ajatelkaapa sitä vaihtoehtoa, että Hamikselle tapahtuisi jotakin kesken kauden. Pystyisikö Bottas korvaamaan hanet ja ottamaan mestaruuden? - Ei.
Sanotaan, ettei Vettel lähde kakkoskuskiksi. Voitaisiinhan hänelle taata jokin aikaikkuna, jonka aikana vasta talli päättää tulosten perusteella, kumpi on tallin ykköskuski. Saihan Bottaskin yrittää tosissaan aluksi, mutta kun ei pärjännyt Hamiltonille, niin järjestys oli selvä.
Jos olisin Toto: kenkää Bottakselle
16
360
Vastaukset
- Anonyymi
no, onneksi et ole...
- Anonyymi
Varikolla jo huhuillaan samasta. Bottas pihalle Mersulta.
- Anonyymi
Ja nyt on itse Tototkin puhunut Vettelin puolesta! Bottas ajaa tod.näk. viimeista kauttaa Mersulla.
- Anonyymi
Bottas kaasuttelee polkuautolla ulos Vettel sisään 2021
- Anonyymi
Bottas voi tosiaan ryhtyä polkupyörällä kilpailemaan tulevan morsionsa innoittamana.
- Anonyymi
Muistetaan nyt ensin kovia kuskeja samassa tallissa kuten Alain Prost ja Ayrton Senna. Pelkkää tappelua koko kilpaileminen. Sitäkö haluat?
- Anonyymi
Tojokuskilta ei edes kysytä, siinä se.
- Anonyymi
Kyllä vettel tulee hamiltonin tilalle jos tulee....
- Anonyymi
Olin väärässä toukokuussa -20 kirjoittaessani avauksen. Vettel on täysi tumpelo, eikä sitä pitäisi päästää ajamaan formuloita ykköstasolla. Mersun kannattaa jatkaa samalla köörillä.
- Anonyymi
Bottas nyt on tollanen nöyrä polvistelija. Toto saattaa pitää sen jos Hamilton jatkaa, ei tule turhia nokkimisjärjestyskiistoja.
Jos Hamilton lähtee Ferrarille niin tilalle tulee Verstappen ja Vettel. Bottas menee takaisin Williamsille jos Wihuri maksais taas tallipaikan. - Anonyymi
pottas olisi ulkona, mutta paremmat kuskit sidottuina sopimuksiin. Ajaa paremman puutteessa.
- Anonyymi
Botta on pahempi selittäjä kun Latvala. Kaks paskaa kuskia.
- Anonyymi
Pottis on kova selittäjä ajas ja selittäs sitten. Luulis jo pottiksen itse tajuavan että hän on hidas kuski.Nuoria ja nälkäisiä olis tulossa.
- Anonyymi
voi että, bottas olisi pitäny vaihtaa jo vuosia sitten pois tahkoomasta tyhjänpäiväsiä kruisailujaan radalla
- Anonyymi
Kovin on ikävä sävy Bottas-kirjoituksissa. Hyvin hän ajaa, Bakunkin aika-ajoissa TYKITTI hienosti 10.-sijalle. Jääden voittaja Leclerkille vaivaiset 1.4s ja tallitoveriin (2.) oli mitätön 1.2s ero.
- Anonyymi
Mersu tekee bottakselle nyt samaa kun ferrari teki loppuaikoina räikköselle eli sabotoi tahallaan. Tarkoituksena saada kaikki ymmärtämään että nyt kuski pitää vaihtaa. Reilumpaa olisi sanoa suoraan
Ja palkata se vvvviiiiittttyyyyn russeli. Bottas ei vaan tajua lähteä. Me suomalaiset ollan suorapuheisia ja rehtejä, ei ole bottaksen vika jos ei anneta mahdollisuutta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383839Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362974Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt91872Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51608Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41089- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65741
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22728