Aku Hirviniemi hovioikeudessa

Juttu alkaa tiistaina 19.5.2020-20.5.2020.

Syyttäjä vaatii vähintään 60 päiväsakkoa.

Vapautuuko?
13628
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Apuva, apuva, sanoisi petelius

Pitäisiköhän viedä vähän kakkuja, kun hovi ei semmoista kuitenkaan anna

Äänestä
  • Se voi tapansa mukaan heittää ne seinälle, kun se on niin hauskaa.

    Äänestä

Eletään jännittäviä aikoja. Romahtaako taas jos tuomio tulee?

Äänestä

Jos tavallinen raksamies puristelee alaikäisten tissejä paidan alta ja tytöt soittaa poliisit. Mitäpä luulette miten käy? Turvapaikanhakijat nyt menee jonon ohi kuin Oulun grooming.

Äänestä
  • Siemenlinko Hirviniemi ehdotti saunaan menoa.... Nussiminen mielessä...

    Äänestä

Ompas taas kiinnosta puheenaihe, asuuko Riihimäellä muuta ihmistä kuin Aku?

Menisitte omaan siisteyteenn , muuten olette rottien kanssa ihmeissänne.

Äänestä
  • On täällä se pullukka Janne..... Usko Eevertti Luttinen 'Hattulaan virtaus juhlille'....

    Äänestä

  • Kun oikein kovasti yrittää, niin jonkinlaista tekstiä sitten saa aikaiseksi. Tosin viestin sanoma on kyllä epäselvä.

    Äänestä

No mitenkä sen Akun tuomion kävi?

Äänestä

Ei Aku siitä kärsivät vain pikku työtöt. Akun siskosta kärsii koko Suomi. Aino-Kaisa Pekonen on syyllistynyt kuoleman tuottamuksiin, Se että hän on tehnyt näin tyhmyyttään ja osaamattomuuttaan ei herätä kuolleita henkiin. Itsenäisen Suomen tyhmin ja osaamattomin ministeri.

Äänestä
  • Sosiaali- ja terveysministeri kirjoitti AP:n yleisönosastoon ansiosidonnaisen työttömyysturvan kattavuudesta. Vastuuministeriksi itseään nimittävä perushoitaja ei halunnut oman kertomansa mukaan asemoitua minkään yksittäisen mallin puolesta. Kuitenkin kirjoituksesta kävi selkeästi esille, mitä vassari ministeri on asiasta mieltä.

    Niin. Mikä vastuuministeri???
    Oman vastuualueensa pomona ei ole tainnut vieläkään selvittää tai ottaa vastuuta surullisen kuuluisasta maskisähläyksestään. Onneksi saatiin jonkinmoiseen vastuuseen kuitenkin sopiva virkamies. Ministeri itsehän katosi julkisuudesta antamasta lausuntoja asiasta.
    Kiva kuitenkin, että saatiin lukea iso juttu siitä, kuinka aamulenkillä oli nähty kettu ja jänis. Tärkeää tietoa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sosiaali- ja terveysministeri kirjoitti AP:n yleisönosastoon ansiosidonnaisen työttömyysturvan kattavuudesta. Vastuuministeriksi itseään nimittävä perushoitaja ei halunnut oman kertomansa mukaan asemoitua minkään yksittäisen mallin puolesta. Kuitenkin kirjoituksesta kävi selkeästi esille, mitä vassari ministeri on asiasta mieltä.

    Niin. Mikä vastuuministeri???
    Oman vastuualueensa pomona ei ole tainnut vieläkään selvittää tai ottaa vastuuta surullisen kuuluisasta maskisähläyksestään. Onneksi saatiin jonkinmoiseen vastuuseen kuitenkin sopiva virkamies. Ministeri itsehän katosi julkisuudesta antamasta lausuntoja asiasta.
    Kiva kuitenkin, että saatiin lukea iso juttu siitä, kuinka aamulenkillä oli nähty kettu ja jänis. Tärkeää tietoa.

    Turun hovioikeus on puhunut.
    Hirviniemi on ahdistellut.
    Ei rangaista, koska teot olivat vähäisiä.
    Turha pillitys sais jäädä vähemmälle.
    Pitäis oppia sopeutumaan kanssaihmisten vähäisenä pidetävään hölmöilyyn.

    Äänestä

Ninnan nunna ! Onkohan äiskä ylpeä ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Juttu alkaa tiistaina 19.5.2020-20.5.2020.

Syyttäjä vaatii vähintään 60 päiväsakkoa.

Vapautuuko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu