Ihmetyttää se ministeri joka aikanaan oli sitä
mieltä , että televisioluvan kuuluu kaikkien maksaa . Eli siis , niidenkin , joilla ei ole
televisiota. ???? Se on tosi väärin . Köyhempi
eläkeläinen , jos haluaa säästää siinä ettei hänellä ole televisiota , niin siitä huolimatta pitää maksaa vaikket katsoisikaan.
Sama henkilö taitaa olla ihan ministerinä .
Ihme että tollanen laki on mennyt läpi .
Se on kai sellaista pakkorahastustusta.
En ihaile . Mutta ihailen näitä
muita naisministeriltä . Heillä on kaikilla
akateeminen loppututkinto , maistereitä a
yksi on kanditaatti ja yksi on tohtori.
Kun seuraavat vaalit tulee niin
äänestän vain älykkäitä ja akateemisen loppututkinnon suorittaneita.
Televisiolupa ?
Anonyymi
2
248
Vastaukset 2
- Anonyymi
Joo mutta muista katsoa mihin puolueeseen kuuluu, ettei sit tulisi turhaa pettymystä.
- Anonyymi
Onneks ei enää oo niitä tyyliin änkeäviä tv tarkastajia. Kerran melkeen jouduin poliisit soittaa,kun oli ovesta vaan änkeämässä ja pistin hanttiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7082075Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss3601125- 74960
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö155881Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E65636- 46624
- 31609
- 88587
- 32570
- 37530