Ihmetyttää se ministeri joka aikanaan oli sitä
mieltä , että televisioluvan kuuluu kaikkien maksaa . Eli siis , niidenkin , joilla ei ole
televisiota. ???? Se on tosi väärin . Köyhempi
eläkeläinen , jos haluaa säästää siinä ettei hänellä ole televisiota , niin siitä huolimatta pitää maksaa vaikket katsoisikaan.
Sama henkilö taitaa olla ihan ministerinä .
Ihme että tollanen laki on mennyt läpi .
Se on kai sellaista pakkorahastustusta.
En ihaile . Mutta ihailen näitä
muita naisministeriltä . Heillä on kaikilla
akateeminen loppututkinto , maistereitä a
yksi on kanditaatti ja yksi on tohtori.
Kun seuraavat vaalit tulee niin
äänestän vain älykkäitä ja akateemisen loppututkinnon suorittaneita.
Televisiolupa ?
Anonyymi
2
98
Vastaukset
- Anonyymi
Joo mutta muista katsoa mihin puolueeseen kuuluu, ettei sit tulisi turhaa pettymystä.
- Anonyymi
Onneks ei enää oo niitä tyyliin änkeäviä tv tarkastajia. Kerran melkeen jouduin poliisit soittaa,kun oli ovesta vaan änkeämässä ja pistin hanttiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1514886Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813576SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt312563SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402233Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä872097Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632023Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?241995Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja861989Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191468Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään991272