Moi.
Oon sairastanut syömishäiriötä vuodesta 2016.
Sen kanssa on monesti mennyt paremmin mutta nyt taas romahdus menossa ja kovaan alamäkeen on menossa.
Käyn psykiatrisella poliklinikalla juttelemassa-ei auta
Käyn päiväosastolla- ei auta
Käyn psykofyysisessä fysioterapiassa ja ravitsemusterapiassa- ei auta
Olen useita kertoja ollutpsykiatrisella ympärivuorokautisella osastolla-ei auta
En haluis luovuttaa mutta en tiedä enään mitä kokeilla...
Syömishäiriöklinikka ehkä?
Onko jossain syömishäiriöklinikkaa johon pääsisi satakuntalainen?
Tai onko muita paikkoja?
Apua Satakuntalaiselle?!
2
198
Vastaukset
Hei!
Oletko kuullut Syömishäiriöliiton tukipalveluista? Syömishäiriöliitto tarjoaa apua ja tukea myös valtakunnallisesti tukipuhelimessa sekä chatissa. Tarjoamme myös etäkahvihetkiä zoomin välityksellä kevään ja kesän aikana, katso tarkemmat aikataulut Syömishäiriöliiton sivuilta.
Syömishäiriöliiton tukipuhelin päivystää ma klo 9-15 ja to klo 12-18 numerossa 02 251 9207
SYLI-chat keskiviikkoisin klo 13-14.30 ja 18-19.30 sekä perjantaisin klo 14-15.30 osoitteessa hyvakysymys.fi
https://syomishairioliitto.fi/tukea-ja-toimintaa#tukipuhelin-ja-chat
Terveisin,
Anni / SyömishäiriöliittoPorissa toimii myös vertaistukiryhmä, joka kokoontuu joka toinen viikko. Nyt kesällä se on tauolla, mutta jatkaa taas elokuussa. Lisäksi järjestämme syksyllä avoimia kahvihetkiä, niiden aikataulu tarkentuu vielä myöhemmin.
Oletko kuullut Tanssiterapia Piumasta ja kehonkuvahetkistä? Ne ovat sinulle maksuttomia eivätkä sido mihinkään.
Lue lisää tästä:
https://www.syliin.fi/wp-content/uploads/2020/05/ JÄSENKIRJE-2_2020.pdf
Tai ota yhteyttä Kaisaan:
www.vello.fi/piuma tai Kaisalta p. 045 645 0366 / kaisa(a)piuma.fi.
Muuten voit olla Lounais-Suomen-SYLIin yhteydessä, me järjestämme toimintaa myös Satakunnan alueella.
Toivottavasti uskallat tulla moikkaamaan johonkin tilaisuuteemme! Tai soita vaikka tässä kesän aikana.
YT
Sami
Lounais-Suomen-SYLI
www.syliin.fi
[email protected]
040 5958 542
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703139
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421584
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083