Ulkomaan lennot voi hyvin hoitaa SAS tai joku muu. Valtion tukirahaa tähän törsäilyyn ei kannata sijoittaa.
Mihin suomi tarvitsee Finnairia?
6
223
Vastaukset
- Anonyymi
Sinunkin työpaikkasi voisi lopettaa. Pelkkää kulua vain työnantajalle.
- Anonyymi
Finnair on ollut hyvä tulonlähde koko Suomelle, koronakriisin aikana kannattaa pumpata tähän rahaa, sen nyt vaan on fakta.
- Anonyymi
Suomi tarvitsee moisia firmoja poliittisten broilerien suojatyöpaikaksi.
- Anonyymi
Ette voi olla tosissanne. Finnair kuitenkin hoitaa hyvin ja laajalti Aasian strategian ansiosta lentoja esim. Eurooppaan. Oletteko oikeasti niin naiiveja, että kuvittelette, jonkun muun hoitavan puoli-ilmaisesti näin pientä markkina-aluetta? SAS on vitsi. Kallis, huonompi palvelu kuin Finskillä ja osa koneista on todella vanhoja. Mikä siinä on hyvää?
- Anonyymi
Samalla voi lakkauttaa puolustusvoimat, tarvittaessa ruotsalaiset voivat tulla tänne sotimaan tai ainakin venäläisjoukot vaikka ihan pysyvästi. Ja sitten päästään aeroflotin koneilla ulkomaille.
Niin, kyllä me tarvitsemme sen verran sosialismia, että on osin kansallisia yrityksiä VR:n lisäksi. Jos me myydään kaikki vieraille, niin Suomesta tulee siirtomaa. Ainakin rahan ja ihmisten osalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083