Mihin suomi tarvitsee Finnairia?

Anonyymi

Ulkomaan lennot voi hyvin hoitaa SAS tai joku muu. Valtion tukirahaa tähän törsäilyyn ei kannata sijoittaa.

6

276

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinunkin työpaikkasi voisi lopettaa. Pelkkää kulua vain työnantajalle.

    • Anonyymi

      Finnair on ollut hyvä tulonlähde koko Suomelle, koronakriisin aikana kannattaa pumpata tähän rahaa, sen nyt vaan on fakta.

    • Anonyymi

      Suomi tarvitsee moisia firmoja poliittisten broilerien suojatyöpaikaksi.

    • Anonyymi

      Ette voi olla tosissanne. Finnair kuitenkin hoitaa hyvin ja laajalti Aasian strategian ansiosta lentoja esim. Eurooppaan. Oletteko oikeasti niin naiiveja, että kuvittelette, jonkun muun hoitavan puoli-ilmaisesti näin pientä markkina-aluetta? SAS on vitsi. Kallis, huonompi palvelu kuin Finskillä ja osa koneista on todella vanhoja. Mikä siinä on hyvää?

    • Anonyymi

      Samalla voi lakkauttaa puolustusvoimat, tarvittaessa ruotsalaiset voivat tulla tänne sotimaan tai ainakin venäläisjoukot vaikka ihan pysyvästi. Ja sitten päästään aeroflotin koneilla ulkomaille.

      • Niin, kyllä me tarvitsemme sen verran sosialismia, että on osin kansallisia yrityksiä VR:n lisäksi. Jos me myydään kaikki vieraille, niin Suomesta tulee siirtomaa. Ainakin rahan ja ihmisten osalta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      100
      9556
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      76
      4957
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      55
      4662
    4. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      9
      2411
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      105
      1642
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      45
      1448
    7. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      56
      1377
    8. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      49
      1341
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1296
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      65
      1291
    Aihe