Minulla on vanha kani ja näyttää siltä, ettei se elä enää kauaa. Ajattelin, että on hyvä alkaa miettimään mitä sille tehdään, kun se kuolee.
Mitä ehdottaisitte, jos tuhkaus ei ole vaihtoehto?
Asun rivitalossa, niin omalle pihalle ei voi ehkä haudata..
Vaikka pahalta tuntuukin niin voiko kanin heittää esim roskiin tai haudata metsään tms.?
Vanha kani
Anonyymi
1
176
Vastaukset
- Anonyymi
Voit haudata metsään, helppoa ja nopeaa., tai jos rahat riittää, tuhkauttaa kani, eläinlääkärissä' varmaan tietävät , miten asia käytännössä tapahtuu. Roskiin sitä ei saa heittää, alkaa mätänemään ja haisemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.337887- 434553
- 314325
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1893569- 132753
- 312616
- 332339
- 442323
- 1642023
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise501660