Miten poistaa vanhempien käyttöoikeus wilmaan?

Anonyymi

Viestiketju toisensa jälkeen tulee vastaan ihmisiä, jotka sanovat vanhempien käyttöoikeuden poistuvan automaattisesti 18 ikävuoden tullessa täyteen. Itse kuitenkin täytin 18 jo useampia kuukausia sitten, mutta vanhemmat edelleen näkevät kaikki tapahtumat, tuntimerkinnät, arvosanat ja muut vastaavat omilla tileillään. Käyttöoikeudet-osiossa kuitenkin näkyy vain oma tili, mihin vanhemmilla ei ole käyttöoikeutta.

Mitenköhän tämän voisi estää?

3

7083

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Etsi lomakkeista "opiskelijan tiedot".

    • Anonyymi

      Eivätkö nuo asiat kuulu vanhemmillesi mitenkään?
      Mun kotona mun vanhemmat sanovat, että koulumenestykseni ja tekemiseni kuuluvat heille niin kauan kuin asun heidän luona heidän elätettävänä. Ja vielä sen jälkeenkin. Minulla ei ole mitään salattavaa.
      Ehkä sinulla on jotain salattavaa?

    • Anonyymi

      Hanki aikakone ja matkusta vuoteen 1999 tai 1970. Silloin ei ollut moisista kuullutkaan, Wilma oli korkeintaan se ekaluokanlikka nimeltään joka halusi vain seurustella, ei lukea luokiossaan. Eihän tästäkään Wilmasta kukaan saa mitään selkoa tai edes kiinni kun sitä yrittää :D Vastaukset täyttä siansaksaa jos sen vikatilasta tekee valituksen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      85
      2410
    2. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      43
      1990
    3. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      85
      1788
    4. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      82
      1610
    5. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      49
      1300
    6. Pitsaa selliiä

      Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon
      Kuhmo
      26
      1274
    7. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      47
      1235
    8. Mitä hellittelynimiä

      Sinulla on kaivatustasi?
      Ikävä
      77
      1221
    9. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      48
      1142
    10. Mitä meille oikein

      Tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
      Ikävä
      59
      1121
    Aihe