Te toimistotsa ei ole otettu

mitään yhteyttä vuosikausiin , mstä te revitte näitä juttuja.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olet niin toivoton tapaus, että te-toimistossakin tietätävät ettei sinulle kannata töitä tarjota. Tai mitään muutakaan. Työtarjouksenkin lähettäminen kun maksaa valtiolle, eli meille veronmaksajille, ja sinun kohdallasi se olisi hukkaan heitettyä rahaa. Et kuitenkaan menisi töihin, saati että kukaan sinua ottaisi. Tulee yhteiskunnalle halvimmaksi, kun kituutat työmarkkinatuella siihen asti, kun alat saada takuueläkettä.

Äänestä

Sitähän tukea sinäkin saat ja räksytät muille siitä.

Äänestä

Olet ilmeisesti näitä hemmoja, jotka luuraavat kaverien nurkissa eivätkö ole itse misään kirjoilla. Tekevät usein pimeetä työtä, jolla saavat nukkumanurkkauken jopa "työnantajan" nurkista. Näitä löytyy pääkaupunkiseudulta kasapäin. Nyt olis aika käräyttää nämä LUUSERIT ja etenkin heidän piilottelijansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

mitään yhteyttä vuosikausiin , mstä te revitte näitä juttuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu