että 1.6 visia onkin Primeran paras malli? Ihme että kuitenkin myyvät sitä kaikkein edullisemmin! Pitäisköhän jonkun kertoa niille tyhmille? Teknan varusteista on kuulemma vain haittaa ja isompi moottori onkin vain tiellä! Onneksi täällä palstalla on paljon viisaampia ihmisiä!
Eikö maahantuoja
tiedä
2481
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Maahantuoja varmasti arvostaa jokaista myytyä autoa. Vaikea sanoa mikä on kateprosentti lisävarusteiden osalta. Osa varusteista on helposti hankittavissa jälkikäteen, jolloin niistä ei tarvitse maksaa autoveroa.
Tehdas-maahantuoja ja jälleenmyyjät ovat porukalla tuon katalan juonen takana!
1.6 litraisen Primeran myyntiä on vauhditettu kaikkien noiden tahojen toimesta syystä, että Almeralla ei ole tarjolla farmaria. Tällä hetkellä myynti vetää ja sehän se on mannaa maahantuojalle, tehtaalle ja jälleenmyyjille.
Palstan viisaista ihmisistä voi olla montaa mieltä.
-Viisaus on suhteellista - sen voi suhteuttaa omaan tyhmyyteen-