Ehdotukset uudesta kuntaliitoksesta on syytä ottaa vakavasti. Uudeksi kunnanjohtajaksi sopisi ehdottomasti itse Romu-Keisari, jos hän vain suostuisi keisarista kunnanjohtajaksi alentamaan itsensä.
Keisarilla on valmiiksi nuija ja muija, jonka hän nimittänee kunnansihteeriksi. Viivoja vetelemään kunnanhallituksen kokoukseen esityspöytäkirjaan.
Uudelta kunnanjohtajalta sopinee odottaa keisarillista jämäkkyyttä kitkemään kunnastaan luuserit, sossut, alkoholistit, mielenterveysongelmaiset, kateelliset ynnä katkerat ihmisluonteet.
Työsarkaa tulee riittämään. Mutta tuon kaiken jälkeen Uus-Uurainen olisi onnentäyteinen, rauhaisa ja sopuisa paikka hymyilevien ja raittiiden kuntalaisten elää ja lisääntyä ratapölkkysängyissään olkitäytteisten patjojen rapinan säestyksellä.
Romu-Keisari kunnanjohtajaksi
10
281
Vastaukset
- Anonyymi
Ja sinä olet noita kaikkea alkoholistista lähtien joudut ensimmäisten joukossa ulkoruokintaan kylästä
- Anonyymi
Ja sinä räkötöt yhtä ja samaa, aiheesta toiseen. Mene nyt ottamaan se tarvitsemasi huikka. Siitä puhe, mistä puute.
- Anonyymi
Ylläpito, tämä jatkuva alkoholisti-räksytyskö ja nimittely ok, vastakommentit ei?
- Anonyymi
Ulkoruokintaan kylästä? Uurainen pysyy katsos paikoillaan kuvitellusta liitoksesta huolimatta. Ja minä pysyn edelleen työpaikassani, veroja maksaen, ettei sinulle tule nälkä ja ennenkaikkea nestehukka...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ulkoruokintaan kylästä? Uurainen pysyy katsos paikoillaan kuvitellusta liitoksesta huolimatta. Ja minä pysyn edelleen työpaikassani, veroja maksaen, ettei sinulle tule nälkä ja ennenkaikkea nestehukka...
Eli uurainen pitää hävittää kartalta kiitos hei 👋
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli uurainen pitää hävittää kartalta kiitos hei 👋
Puutunpa asiaan minäkin. Olen sivusta seurannut kirjoitteluasi eri saiteilla. Joku sinulla
nyt on pahemman kerran vinksallaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puutunpa asiaan minäkin. Olen sivusta seurannut kirjoitteluasi eri saiteilla. Joku sinulla
nyt on pahemman kerran vinksallaan.Katoppa peiliin mitä näkyy??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Katoppa peiliin mitä näkyy??
Näkyy sun katkera pärstäsi, kun kiilasit eteeni.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näkyy sun katkera pärstäsi, kun kiilasit eteeni.
Voi ihgua tätä väittelyä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi ihgua tätä väittelyä
Huomaatkos itse tilanettasi, ikuinen kakkonen Turha pyöriä, kun ei irtoa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat996886Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4116630SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614911Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien943844Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963771Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en673664Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103492Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03200Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil62029Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161609