Tissi- Heguli tappeli osterin kanssa.

Elettiin jotain 90- lukua ja matkalla olivat mukana
Aussi- Make, Pitkä- Matti, Tissi- Heguli, Homo- Hessu ja ja mä; Nazi.

Viettelimme oikein mukavia lomapäiviä ja asustelimme rantakadun City- View- hotellissa joka oli keskitasoinen läävä mutta huoneet olivat tilavia ja sisälsivät kaiken tarvittavan loistavalla sijainnilla.

Muutaman päivän olimme viettäneet pikku- biitsillä joka sijaitsi nykyisen laiturialueen paikalla.
Olimme tilanneet edellispäivänä rantaa pitävältä kääpiöltä kunnon botskin seuraavan päivän saarikäynnille. Hinta oli 3000 bahtia juomat; 4 pulloa viskiä, 2 laatikollista kaljaa ja vähän cokista parille oppaille joita oli mulla ja Pitkällä- Matilla. Mattihan oli raahannut omansa Bangkokista saakka. Se ei tuntenut Pattayaa lainkaan joten siinä suhteessa opaspalvelunsa olivat olemattomat. Matti toi sen kuitenkin Suomeen ja menivät sitten ihan naimisiinkiin; kaksi tenavaakin tekivät.

Juu, päästiin saarelle ja kuumaa oli kuin helvetissä; se tuli yllätyksenä ainakin Homo- Hessulle joka luuli että siellä vilvoittavat merituulet puhaltaisivat.

Tilasimme kuppilasta purtavaa ja hiukopalaa. Itselleni tilasin lautasellisen ostereita; minussa on hieman herkkuperseen vikaa joskus.
Heguli mulkoili ostereita ja kysyi että ovatko ne hyviä?
Mitä nyt tuohon sanoisi ja kehotin Hegulia nielaisemaan yhden. Hieman tuo epäröi ja sitten esimerkkini mukaisesti sen teki.
Silmänsä muljahteli kun oli sen nielaissut ja sitten äijä jäykistyi.

Kysyin että pysyykö sisällä vai ei? Heguli nousi ja kipitti palmun juurelle. Tuli takaisin ja totesi:
- Ei pysynyt.

9

<50

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei uskota, laita kuva vauvauinnista. Läski akka altaaseen kersan kanssa.

      • Anonyymi

        hehehe


    • Anonyymi

      Oppaita on monenlaisia. Nuoret tuoreet tytöt eivät tiedä Pattayasta paljon mitään, mutta sosiaalisemmat pidempään olleet kyllä tietävät kaiken mitä falle tarvii ja mihin haluaa mennä. Yhden vakityttösen mopon perässä ajamalla opin oikoreitit toreille ja yömarkkinoille, saunoille ja muualle. Hänen Pattayan uransa kesti kunnioitettavat 11 vuotta. Ei ollut tuhlaajatyttöjä, vaan rakensi nätin talon kotipuoleensa lapsille ja on tehnyt kaikenlaisia töitä baariuransa jälkeen nuudeliannosten myynnistä betoniteiden rakentamiseen, jossa on paraikaakin. Soitti eilen viimeksi. Kovaa hommaa näissä helteissä. 10 tuntia päivässä, tunnin tauko päivän kuumimpaan aikaan. Asuvat aaltopelleistä tehdyissä parakeissa, jotka muuttaa työmaan mukana aina lähemmäs.
      Heinäkuussa päättyy sopimuksensa ja aikoo olla kotona loppuvuoden lastensa kanssa. Kävi niin sääliksi tuota työtä pelkäämätöntä urhoollista naista, että meinasin jo laitta hälle parituhatta euroa rahaa ja sanoa että mene kotiin sieltä paistumasta, mutta sitten ajettelin että tunnen ainakin kymmenen hänen kaltaistaan enkä voi niitä kaikkia pelastaa.

      • Anonyymi

        Tuo Niuvaan 10 euroa, niin saadaan uusi kiljupanos tuotantoon. Juhannuskiljut sitten tehdään hieskoivun lehdellä maustettuina.


      • Anonyymi

        Tuttu ikämies otti nelikymppisen simpsakan ja fiksun naisen itselleen oppaaksi. Opas hoiti asiat tyylikkäästi ja ammattimaisesti englannin kielellä. Yllätys paljastui vasta kahden kuukauden seurustelun jälkeen. Nainen osasikin suomen kieltä. Oli ollut suomalaisen kanssa naimisissa aiemmin Suomessa useita vuosia. Ei halunnut pilata farangin tunnelmaa paljastamalla asiaa heti. Ovat naimisissa olleet jo vuosia. Rikas mies ja luvannut jättää kaiken tälle naiselle. Oikein onnellinen pariskunta ja aina hymyssä suin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuttu ikämies otti nelikymppisen simpsakan ja fiksun naisen itselleen oppaaksi. Opas hoiti asiat tyylikkäästi ja ammattimaisesti englannin kielellä. Yllätys paljastui vasta kahden kuukauden seurustelun jälkeen. Nainen osasikin suomen kieltä. Oli ollut suomalaisen kanssa naimisissa aiemmin Suomessa useita vuosia. Ei halunnut pilata farangin tunnelmaa paljastamalla asiaa heti. Ovat naimisissa olleet jo vuosia. Rikas mies ja luvannut jättää kaiken tälle naiselle. Oikein onnellinen pariskunta ja aina hymyssä suin.

        Mukava tarina, kiitos.

        Haluan uskoa, että ihan tottakin on.
        Miksipä ei olisi. Heti tulee mieleeni pari vastaavaa tosi tarinaa. Näistä en nyt sattuneista syistä johtuen halua tarkemmin kertoa, mutta toisessa tapauksessa opas yllättäen osoittautui oikein hyvin ruotsia puhuvaksi.


    • Anonyymi

      Oli miten vaan niin kyllä 28x / Nazilla on aina parhaat jorinat. Se tietää mistä puhuu ja on jalat maassa.

      • Anonyymi

        ..mutta onko hän käynyt apinatemppelissä ja todennut että apinatemppeli on apinatemppeli?


      • Anonyymi

        Makunsa kullakin.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1271
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      888
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      794
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      632
    6. 32
      625
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      476
    Aihe