biokaasuasema...voe helvetti

Mitä ne kaasuaseman kyltit tekee valtatien reunalla...eihän se ole edes toiminnassa. Repikää ne viitat sieltä pois ettei sinne tarvi turhaa ajella.
Asema toimii yhtä hyvin kun kuntakin eli ei olenkaan ei kannata pysähtyä Joutsaan kyllä on mennyt huonoksi sekin paikka.
4150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Juuuuu tämän kylän biokaasuasema kierrätetään yhden konkurssin kautta jotta velat saadaan myöntäjien tappioksi . Näin kyläyhteisön bisnemiehet , " pitäis olla isolla B " toimivat muissakin askareissaan . Siinä ego saa pisteet ja velat ??????

Äänestä

Kyllähän se kaasua vähän tuottaa,ainakin sen verran että sopivalla kelillä leijuu helvetillinen löyhkä nelostiellä,Peltolan alueella,Huttulan raiteilla ja Koiravuoressa.Välillä löyhkä leijuu ihan keskustassakin (tässä yhteydessä ei tarkoita puoluetta.)

Äänestä

Kovin outoa on että yksinkertaisetkaan toiminnat eivät kyläyhteisössä toimi , lieneekö ominaisuus jollaintapaa perittyjä ?

Äänestä

NIINPÄ!

Kaasuauton omistaja, onko Lahdessa tankkaus ja sit Jyväskylässä.

Joutsa on ihanteellisella paikalla, keskellä, miksi ei se asema toimi?

Silloin kun toimi niin hinnat oli 95 bensan tasolla..gasumin asemilla hinnat non 0.95e/kilo..mikä "idea" on pitää biokaasun hinta 95 bensan kanssa samalla tasolla kun kaasuauthan on..ekologinen ja maksaa enemmän, niitä ostetaan kun tankkaus on edullisempaa kuten verotuskin.

Joutsassa tankkaat hinnalla mikä EI OLE kilpailukykyinen.

Tai siis tankkaisit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä ne kaasuaseman kyltit tekee valtatien reunalla...eihän se ole edes toiminnassa. Repikää ne viitat sieltä pois ettei sinne tarvi turhaa ajella.
Asema toimii yhtä hyvin kun kuntakin eli ei olenkaan ei kannata pysähtyä Joutsaan kyllä on mennyt huonoksi sekin paikka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu