Mitä ne kaasuaseman kyltit tekee valtatien reunalla...eihän se ole edes toiminnassa. Repikää ne viitat sieltä pois ettei sinne tarvi turhaa ajella.
Asema toimii yhtä hyvin kun kuntakin eli ei olenkaan ei kannata pysähtyä Joutsaan kyllä on mennyt huonoksi sekin paikka.
biokaasuasema...voe helvetti
4
145
Vastaukset
- Anonyymi
Juuuuu tämän kylän biokaasuasema kierrätetään yhden konkurssin kautta jotta velat saadaan myöntäjien tappioksi . Näin kyläyhteisön bisnemiehet , " pitäis olla isolla B " toimivat muissakin askareissaan . Siinä ego saa pisteet ja velat ??????
- Anonyymi
Kyllähän se kaasua vähän tuottaa,ainakin sen verran että sopivalla kelillä leijuu helvetillinen löyhkä nelostiellä,Peltolan alueella,Huttulan raiteilla ja Koiravuoressa.Välillä löyhkä leijuu ihan keskustassakin (tässä yhteydessä ei tarkoita puoluetta.)
- Anonyymi
Kovin outoa on että yksinkertaisetkaan toiminnat eivät kyläyhteisössä toimi , lieneekö ominaisuus jollaintapaa perittyjä ?
- Anonyymi
NIINPÄ!
Kaasuauton omistaja, onko Lahdessa tankkaus ja sit Jyväskylässä.
Joutsa on ihanteellisella paikalla, keskellä, miksi ei se asema toimi?
Silloin kun toimi niin hinnat oli 95 bensan tasolla..gasumin asemilla hinnat non 0.95e/kilo..mikä "idea" on pitää biokaasun hinta 95 bensan kanssa samalla tasolla kun kaasuauthan on..ekologinen ja maksaa enemmän, niitä ostetaan kun tankkaus on edullisempaa kuten verotuskin.
Joutsassa tankkaat hinnalla mikä EI OLE kilpailukykyinen.
Tai siis tankkaisit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422988Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872886SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1602802Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012095Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä141954- 1111949
Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501569Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li371544Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3681407- 871051