Kuntaa kusesetettiin Saarensalmen maakaupoissa 6-0. Kaikki valtuutetut Urpilaista lukuunottamatta näyttää seuranneen katseella sivusta että näin tässä kävi.
KUUNNAN MAAKAUPPA BISNEKSET
9
168
Vastaukset
- Anonyymi
Tämon sitä kepulaisten kähminteä. Sulle mulle sulle mulle. Vähäse aikoa ku pelataan ni kunnalla ei oo ku isot velat jälellä. Annettaskohan sieltä työläisellekki kunnan rantaa alle puustoarvolla? Luulisi että ei.
- Anonyymi
Luulis kuntalaisilla silmät aukeavan ja laittavan tuommoset yhteisten varojen kenkkääjät vastuuseen. Peuha tuntuu olevan ainut joka asioista ymmärtää.
- Anonyymi
Ei aukea... hallinto saa toistuvasti aluehallinnosta huomautuksia laittomuuksista..oikeuden päätöksiäkään ei noudateta. Oikeusasiamies joutui juuri Mikko Heinoselle selittämään että oikeuden pätöksiä pitää totella!!
Missähän lie koulunsa rehtori käynyt? Nikkilän pikku apuri..
Varat jaetaan keskenään, ek siis mitään uutta. Huomautuksia tulee, mutta mitäs siitä!
Valtion pitäisi puuttua viimein rikolisten toimintaan!
- Anonyymi
Kyllä minä annan Urpilaisen Juhalle pisteet.
- Anonyymi
miinuspisteet Nikkilälle..nillittäjälle..
- Anonyymi
Eikös niitä kunnan maita myöty halavalla hilijaisuuven alueeks mökkiyrittäjälle? Hintaki ol se vuoks halapa ku sitä moata ei tarkotettu myyvä mökkirakentamiskäyttöö eikä keinottelluu.Eikös se näi ollu, ymmärsinkö oikei?Mites niitä hiljasuuve alueita nyt ollaa muuttamassa rantamökki tonteiks joilla sitte joku alakaa keinottelemaa?Vaikuttaa röyhkeältä ja likaselta peliltä.Juha Urpilainen on suoraselekänen ja tasapuolinen valtuutettu kaikkia kuntalaisia kohtaa ja näinhhän sitä kuuluu ollakki.Tätä kansa arvostaa ja se on huomattuki.Jos keput jakka kunnan nii se jako pittää kyllä olla tasapuolinen.Keput on tekemässä pahalloatuse virhee.
- Anonyymi
kepu junttasi maakaupan läpi koska kepu tarvitsee ääniä siltäkin suunnalta.kaikki mitä kepu tekee perustuu ahneuteen. oma etu,hyväveli etu ,sukulaiset,uskonveljet sekä mukava vallan käyttö muuten vain.
- Anonyymi
Jokos se koava on nyt sitte loppuun käsiteltynnä?Eikö kepu kapitalisteille soa mittää lakia?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jokos se koava on nyt sitte loppuun käsiteltynnä?Eikö kepu kapitalisteille soa mittää lakia?
Mikä se on sellainen koava, onko tietoa, suomessa kun asutaan ties kuinka monta polvea jo?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1792996
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.642576- 2032220
- 731849
- 1021783
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91651- 1041479
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2171161- 811120
- 951079