Tui perunut matkat

Jokin aika sitten Tui perui varaamani matkan , jonka ajankohta oli elokuun lopussa. Mistäköhän johtuu? Muut näyttävät myyvän. Luulin, että maassa olisi jo parempi tilanne kuin monessa muussa, jotka edelleen myynnissä .
11118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niin, TUI:han perui kaikki Bulgarian matkat jo heti poikkeustilan alkuvaiheessa eikä ole vieläkään aloittanut uudelleen myyntiä edes loppukesälle. Tjäreborg ja Apollo-matkat ainakin näyttävät myyvän loppukesän Bulgarian matkoja, mutta hinnat vaikuttavat olevan suolaisia vielä tässä vaiheessa. Itse en kyllä menisi nyt tekemään varausta vaan kuulostelisin mihin tilanne tuon koronan suhteen kehittyy. Aikamoista uhkapeliä mennä tekemään ulkomaan matkoista kauppoja nyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jokin aika sitten Tui perui varaamani matkan , jonka ajankohta oli elokuun lopussa. Mistäköhän johtuu? Muut näyttävät myyvän. Luulin, että maassa olisi jo parempi tilanne kuin monessa muussa, jotka edelleen myynnissä .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu