Sikarimiesten lentojen loppu

Anonyymi

Maskipakko lentokoneissa vei viimeisetkin haaveet numbelon Thaimaan matkoista. Niillä keuhkoahtauma-keuhkoilla ei astmainen kihtilerppa hengittele maskin läpi. Töissä joskus jouduttu pitämään kirurgitason maskia me terveetkin, ni vartti kerrallaan onnistuu ja sitten pitää saada raitista ilmaa. Pöpömaskeissa kun ei ole uloshengitysventtiiliä, niin se hiilidioksidi alkaa ahdistamaan ja huippaamaan tervettäkin, puhumattakaan Hiekkaharjun "miestä"
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/4d4aeea5-8d0d-4d79-89b9-384bdc57d00e

Ei sen puoleen, ei tuo kelasankari olisi muutenkaan ikinä Thaimaahan lentänyt, kun ei ole rahaa, passia eikä lääkäriltä lupaa.

6

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei ole tarpeen lentää mihinkään, eikä umpitollollakaan mutta suunta olisi toinen, ihokontakti maksullinen on tärkeää resulle.

      • Anonyymi

        Ai että ihokontakti, jaha, mites vauva uiskentelee?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ai että ihokontakti, jaha, mites vauva uiskentelee?

        Mikä vauva on ole asiasta tietoinen, olen liian vanha isäksi, minulla on jo lapsenlapsia.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ai että ihokontakti, jaha, mites vauva uiskentelee?

        Ihan kohta laitan tulemaan kuvat Rolls Roycesta jossa vauva ui siinä vieressä omassa uima-altaassa täällä Thaimaassa jossa olen jo, voin vakuuttaa.. Ohoh, kamera on rikki mutta käykö kuksan kuva silakkalaatikon kupeessa 2019 kesältä Helkama-uunin luukun päällä?


    • Sitä paitsi olen sen tasoinen henkilö, että ei tarvi lento kentällä ku näyttää lento kapteenin ja hävittäjä lentäjän ajokorttia, ni ne ohjaa VIP portista suoraan koneeseen. Sellainen mies olen minä. Lentänyt kaikilla koneilla jotka vaan pysyy ilmassa. Amerikassa voisin piipahtaa taas ja lentää vaikka itse osan lennosta antaen koneen miehistölle vabaa päivän. Suur lähettiläs lähtee varmaan mukaan ja korkeita viran omaisija. Toiset maksaa toiset ei, resupetterit. Laitoin just Rollssiin poppi koneen ja radiosta alko just nuorten sävel lahja. Katsokaas resut kun olen eri aika vyöhykkeellä.

      • Anonyymi

        Mies, myytti, legenda. -Numball


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      256
      45604
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      44
      11349
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      221
      10961
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      38
      9775
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      90
      8618
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      277
      6654
    7. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      2
      3105
    8. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      13
      2394
    9. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      44
      2350
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      2
      2213
    Aihe