Sikarimiesten lentojen loppu

Anonyymi

Maskipakko lentokoneissa vei viimeisetkin haaveet numbelon Thaimaan matkoista. Niillä keuhkoahtauma-keuhkoilla ei astmainen kihtilerppa hengittele maskin läpi. Töissä joskus jouduttu pitämään kirurgitason maskia me terveetkin, ni vartti kerrallaan onnistuu ja sitten pitää saada raitista ilmaa. Pöpömaskeissa kun ei ole uloshengitysventtiiliä, niin se hiilidioksidi alkaa ahdistamaan ja huippaamaan tervettäkin, puhumattakaan Hiekkaharjun "miestä"
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/4d4aeea5-8d0d-4d79-89b9-384bdc57d00e

Ei sen puoleen, ei tuo kelasankari olisi muutenkaan ikinä Thaimaahan lentänyt, kun ei ole rahaa, passia eikä lääkäriltä lupaa.

6

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei ole tarpeen lentää mihinkään, eikä umpitollollakaan mutta suunta olisi toinen, ihokontakti maksullinen on tärkeää resulle.

      • Anonyymi

        Ai että ihokontakti, jaha, mites vauva uiskentelee?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ai että ihokontakti, jaha, mites vauva uiskentelee?

        Mikä vauva on ole asiasta tietoinen, olen liian vanha isäksi, minulla on jo lapsenlapsia.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ai että ihokontakti, jaha, mites vauva uiskentelee?

        Ihan kohta laitan tulemaan kuvat Rolls Roycesta jossa vauva ui siinä vieressä omassa uima-altaassa täällä Thaimaassa jossa olen jo, voin vakuuttaa.. Ohoh, kamera on rikki mutta käykö kuksan kuva silakkalaatikon kupeessa 2019 kesältä Helkama-uunin luukun päällä?


    • Sitä paitsi olen sen tasoinen henkilö, että ei tarvi lento kentällä ku näyttää lento kapteenin ja hävittäjä lentäjän ajokorttia, ni ne ohjaa VIP portista suoraan koneeseen. Sellainen mies olen minä. Lentänyt kaikilla koneilla jotka vaan pysyy ilmassa. Amerikassa voisin piipahtaa taas ja lentää vaikka itse osan lennosta antaen koneen miehistölle vabaa päivän. Suur lähettiläs lähtee varmaan mukaan ja korkeita viran omaisija. Toiset maksaa toiset ei, resupetterit. Laitoin just Rollssiin poppi koneen ja radiosta alko just nuorten sävel lahja. Katsokaas resut kun olen eri aika vyöhykkeellä.

      • Anonyymi

        Mies, myytti, legenda. -Numball


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?

      Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.
      Maailman menoa
      275
      3898
    2. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      73
      3486
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      145
      2506
    4. Ei se halua mitään!!

      Arkailija koko tyyppi!
      Ikävä
      56
      2286
    5. Jätän tähän viesti kaivatullesi

      jos jotain jäänyt sanomatta. 👇
      Ikävä
      154
      1892
    6. Olet kyllä erittäin huono yhdistelemään pisteitä.

      Etkä vain sinä vaan kaikki teilläpäin.
      Ikävä
      34
      1697
    7. Onko jo liian "vanha" vai mitä mieltä olet? 57-v. saa raakaa tekstiä tv:ssä

      The Summit Suomi tv-ohjelmassa 57-vuotiaan Maritan jaksamista kyseenalaistettiin iän takia. Onko tässä iässä jo liian "v
      50 plus
      30
      1278
    8. Etkö sitten itse

      ole koskaan ylittänyt rajaa?
      Ikävä
      33
      1255
    9. Mitä järkeä iskeä

      Varattua ja yrittää saada sitä eroamaan
      Ikävä
      48
      1169
    10. Uskotko että vielä

      Kohtaisimme?
      Ikävä
      23
      1156
    Aihe