Toinen kirje armeijasta

Liquid

Hei Nelli!

Tervehdys armeijan harmaista. Ihmettelen kovasti, että sä et kirjoittele mulle useammin. Itse olen lähettänyt sulle pitkän kirjeen joka päivä, mutta sulta olen saanut vain yhden kirjeen tänne. Välillä kävin kysymässä toimiston alikersantti Niskaseltakin, olisiko mahdollista, että saapuvasta postista vois pudota kirjeitä matkalla, mutta Niskanen sanoi ettei se ole mahdollista. Ja Niskanen kyllä tietää, sillä se saa kaiken postin aina ensimmäisenä. Yksikään kirje ei voisi mennä Niskaselta ohi. Niskanen itsekin kirjoittaa tosi paljon, ja monet muutkin kaverit on innostuneet kirjoittelemaan kirjeitä.

Kapteeni takavarikoi mun kännykän, niin että mä en voi lähettää enää tekstareitakaan. Mä ihmettelen kun kaikki kaverit on saanu pitää kännynsä, mutta kapteeni sanoi että tää on ihan tavallinen toimenpide kun jotakuta rangaistaan epäsotilaallisesta käytöksestä. Mun lomat siis on peruttu ja kännyä ei saa käyttää. No ens viikolla helpottaa, meinaan mä kuulin et kapteeni lähtee viikoks lomalle ja on poissa täältä. Luojan kiitos!

Sodessa meillä on yks ainut tietsikka jolla vois lähettää sähköpostia mut se on aina varattu kun pojat lukee joka ilta Suomi24:n seksinovelleja ja räkättää ihan sikana. Tässä gineksessä en mä vaan ymmärrä mitä nauramista niissä voi olla.

Voi tietysti olla että sulla ei oo hirveesti aikaa kirjoittaa mulle, kun teillä on siellä koululla se vaihto-oppilasohjelmakin, jossa sä oot varmaan tutorina aika kiireinen.

Nyt pitää lopettaa kirjoittaminen, kun Kaartinen alapunkalla lukee jotain ja kikattaa niin et mä en pysty keskittyyn.

Terveisin
Antti

1

5194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Akku-Aku

      Juuri tuollaistahan minunkin armeija-aikani oli!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      226
      5520
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      132
      5074
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      28
      4878
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      127
      2136
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      404
      1827
    6. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      41
      1699
    7. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      90
      1687
    8. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      14
      1617
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      93
      1343
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      380
      1317
    Aihe