"Pikatestissä Linux Mint 19.3: hyvät naiset ja herrat, näin se pitää tehdä."
"Uusi Mint on kaikin puolin toimiva kokonaisuus. Mikään yksittäinen ärsyttävyys ei vaikeuta sen peruskäyttöä. Käyttöliittymä on selkeä ja varsin perinteinen. Ainakin Windowsista siirtyvät ovat Cinnamonin parissa kuin kotonaan.
Linux Mint 19.3 on valovuoden tuoreinta Ubuntua edellä. Mikäli seuraava, pitkäaikaisesti tuettuun Ubuntu 20.04 LTS:ään perustuva Mint-versio on puoliksikaan näin hyvä, ei vuoden 2020 parhaasta distrosta jää epäselvyyttä."
Kovat kehut MIkrobitissä
Anonyymi
1
184
Vastaukset
- Anonyymi
Itse asiassa ei ollut mikään yllätys että ennen pitkää Linuxsin ominaisuudet huomataan ja kun se vielä tapahtuu ilman suuria mainoskampanjoita on kehut uskottavuudeltaan parhaita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1794280Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4413243Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142128Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa141790Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51178- 741023
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691015Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat24931- 54906
- 73896