Eli joo, mua särkee pääte lähes joka ilta. Aamuisin ei särje. En oikeen tiedä, mitä mahdollisia tietoja, mun pitäis tähän laittaa, mutta kysykää jos herää kysymyksiä!
Miksi mua särkee päätä?
5
88
Vastaukset
- Anonyymi
Jos oot päivisin paljo jollain laitteella, nii se saattaa johtuu siitä.
Kyllä vain - huonot työasennot tuo helposti niskajännityksiä ja päänsärkyä nimenomaan iltaisin. Kannattaa pitää taukoja ja venytellä ja yrittää olla ryhdikäs.
Toinen mahdollinen selitys voi olla liki- tai pitkänäköisyys. Kannattaisi käydä optikolla selvittämässä tarviitko kenties lasit.- Anonyymi
Plussa.päällä kirjoitti:
Kyllä vain - huonot työasennot tuo helposti niskajännityksiä ja päänsärkyä nimenomaan iltaisin. Kannattaa pitää taukoja ja venytellä ja yrittää olla ryhdikäs.
Toinen mahdollinen selitys voi olla liki- tai pitkänäköisyys. Kannattaisi käydä optikolla selvittämässä tarviitko kenties lasit.Mielestäni minulla on ihan koht. hyvä ryhti. Sellainen normaali. Minulla on silmälasit ja sain ne reilu puoli vuotta sitten. Onkohan näköni voinut huonontua niin paljon, että se aiheuttaisi jokapäiväistä pään särkyä?
T: keskustelun aloittaja - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mielestäni minulla on ihan koht. hyvä ryhti. Sellainen normaali. Minulla on silmälasit ja sain ne reilu puoli vuotta sitten. Onkohan näköni voinut huonontua niin paljon, että se aiheuttaisi jokapäiväistä pään särkyä?
T: keskustelun aloittajaJa siis vietän aikaa puhelimella/koneella 1-2 tuntia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja siis vietän aikaa puhelimella/koneella 1-2 tuntia.
Päivässä, siis
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2554664Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii793118- 472483
- 281923
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451777- 911520
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘851305PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden143975- 69958
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86894