Yle antaa ymmärtää, että Venäjä on riippuvainen Suomesta, vaikka itse olemme !?

Anonyymi

Suomi pysähtyis täysin ilman Venäjää ja Venäjän hyväntahtoisuutta, vaikka muutin media suoltaa vihaa Trumpinkin tavoin raukkamaisesti !?

Suomen Mediat on epädemokraattiset, kuin armeija Kapiais loisineen !!

5

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei usko, että Putin on Jumala ja Halla-aho hänen profeettansa.

    • Anonyymi

      Tosin valta- eli valhemediamma vihaa MOLEMPIA . Sekä Putin että Trump ovat suomalaisvastaisen mediamme inhokkeja, koska he kehtavat puolustaa omaa pääväestöään ja sen etuja. Samoin ovat Orban ja Johnsonkin.

    • Anonyymi

      Meillä täällä on henkilöitä jotka haluaa verrata Trumppiakin Putiniin ja pelkureina ei muka eroa löydä, täysin sairasta varisealaisuutta Yhdysvaltain terrorin puolesta !?

    • Anonyymi

      Hävittäjä ostoillakin yritetään Suomessa osoittaa vieläkin Venäläisten mitättömyyttä ja sotilaallisuutta puolustaa itseään,ollaanhan mekin oltu suvereenisesti hyökkääjä osapuoli,jopa kehuen Venäjän olevan vain savijaloilla oleva suurvalta !?

    • Anonyymi

      Kun Virolaisia näpisteliöitä ja varkaita otettiin kiinni suuria määriä, Suomen poliisi käytti mediaa hyväksi ja muunteli niitäkin Venäisten tekemäksi !?

      Oliko se 1995-6 kun otin Lahdessa Venäis näpisteliän kiinni, joka oli juuri saanut turvapaikan Suomesta, kun aijemmin Venäläiset olisivat hänet ottaneet oikeuteen rikoksista !?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4832
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3962
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3860
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1376
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1344
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      169
      1319
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      574
      1242
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1135
    Aihe