Vanhan Corveten osto

Anonyymi

Hei! Olen ostamassa/hakemassa vanhaa Corvettea. Mitä vinkkiä antaisitte, ottaen huomioon että en osaa itse aittaa autoja?Haluan alkaa panostaa harrastukseen. Kiinnostaa erityisesti 69' Corvetet. En ole autoharrastaja tai -laittaja valmiiksi millään tavalla. Mutta ajatellut aina ja nyt vaimokin sanoi että se on pakko ostaa jos minä haluan. Ymmärrätte varmaan fiilikset tuon jälkeen.. Okei olet aina kimunnut sitä, sun pitä sitä saada... :D Vakavasti: Neuvot, varoitukset..jne? Ja jos on autoa myydä niin [email protected] .. Kiinnostunut vain kunnoltaan täydellisistä Corveteista. Kiitos etukäteen. :)

3

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varaa runsaasti €uroja sekä kaupantekoon että auton ylläpitoon!

      Muista käyttää asiantuntija-apua kaupan kohteen tarkastamisessa!

      Äläkä unohda, että vuodelta 1969 oleva auto vaatii jatkuvaa ja hellää huolenpitoa, vaikka olisi miten hyvässä kunnossa.

    • Anonyymi

      Pitää löytää joku hyvä jenkkiautojen korjausta osaava luottoasentaja, eikä pihistellä hänelle maksuissa. Vain sillä tavalla saa Corveten pidettyä ajokunnossa (eihän sitä hankita autotalliin seisomaan).

    • Anonyymi

      Kannattaa ostaa uusi auto liikkeestä, jos ei osaa korjata ja huoltaa vanhoja autoja itse.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      129
      3917
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      14
      3371
    3. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      3315
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3257
    5. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      57
      3214
    6. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2885
    7. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      47
      2697
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2617
    9. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      68
      2421
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2357
    Aihe