Myin kaiken ennen romahdusta, mutta...

Anonyymi

Jokainen osakesijoitukseni tässä lähes 2,5 kuukautta jatkuneessa nousussa on mennyt päin prinkkalaa ja salkku on useamman tonnin miinuksella. Tälläisen once in a lifetime-tilaisuuden missaaminen on jo lähes taituruutta. Tunnen itseni epäonnistuneeksi.
Kävikö kenelläkään muulla vastaavasti?

4

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä ja olen menettänyt täysin elämänhaluni sen takia. Minä jos kuka tarvitsen rahaa tässä maailmassa koska en aio mennä mihinkään töihin elämäni aikana mutta haluan kuitenkin olla muita parempi ihminen. Rahalla se onnistuu. Lisäksi haluan ilmaiseksi kaiken etten joudu maksamaan. Jos maksan jostain niin minun pitää saada se raha takaisin jostain.

    • Anonyymi

      Muista tankata nyt kun huiput lähestyvät ja istut sitten käsien päällä laput salkussa kun syöksylasku alkaa Q2-tulosjulkistusten jälkeen.

      • Anonyymi

        Näitä paska palstoja kun lukee niin saa pettyä kerta toisensa perään. Ensin sanottiin että katsos nyt Q1 tulokset ennenkuin sijoitat ja nyt sitten että pitää vielä Q2 tuloksetkin katsoa. Kun nämä vitun idiootit eivät tajua että ne on olleet hinnoissa jo kauan aikaa sitten eikä sillä mitä sieltä tulee ole mitään merkitystä indeksin kehitykseen. Vain yksittäisissä firmoissa joissa tulokset merkittävästi poikkeaa ennusteista. Idiootit, vielä kerran.


    • Anonyymi

      Ensimmäistä kertaa kuukausiin Nordnetin sivusto näyttää sijoitusteni olevan vihreällä plussalla. Noh, ovat mitä ovat. Omaisuutta on muuallakin. Kaikkia munia ei kannata panna yhteen koriin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      261
      4103
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      129
      2352
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2016
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1501
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      39
      978
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      132
      966
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      949
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      335
      889
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      867
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      810
    Aihe