Voiko 04 olla 07 kanssa yhdessä?

Anonyymi

Otsikko on kysymys. Ei trolleja.

9

935

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mun mielestä siinä on ikäero liian suuri ja kehityskin on eri tasolla

      • Anonyymi

        Siinä ei ole mitään ikäeroa! Munkin vanhemmilla on noin 5vuotta ikäeroo..

        Jotkut kusipäät voi kettuilla vaan siitä, kun olette niin nuoria vielä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siinä ei ole mitään ikäeroa! Munkin vanhemmilla on noin 5vuotta ikäeroo..

        Jotkut kusipäät voi kettuilla vaan siitä, kun olette niin nuoria vielä

        Se oli mun mielipide ja mielipiteitähän tässä kysyttiinkin? Ja vanhemmassa iässä sillä ei olekkaan mielestäni niin suurta merkitystä, mutta noin nuorena se mielestäni on vähän eri asia. On minunkin vanhemmillani 7vuotta ikäeroa, toki nyt on jo reilu 70 vuotiaita :)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se oli mun mielipide ja mielipiteitähän tässä kysyttiinkin? Ja vanhemmassa iässä sillä ei olekkaan mielestäni niin suurta merkitystä, mutta noin nuorena se mielestäni on vähän eri asia. On minunkin vanhemmillani 7vuotta ikäeroa, toki nyt on jo reilu 70 vuotiaita :)

        No paska mielipide se on silti


    • Anonyymi

      Voi, mutta oletus on se että te eroatte ja olette möks möks

    • "Lapsen seksuaalisena hyväksikäyttönä tai 7 §:n 1 momentin 1 kohdassa tarkoitettuna törkeänä lapsen seksuaalisena hyväksikäyttönä ei pidetä tekoa, joka ei loukkaa kohteen seksuaalista itsemääräämisoikeutta ja jonka osapuolten iässä sekä henkisessä ja ruumiillisessa kypsyydessä ei ole suurta eroa."

      Noin sanoo rikoslaki. Viime kädessä se ratkotaan Korkeimmassa Oikeudessa, että oliko ne erot tarpeeksi pienet, joten yksiselitteistä vastausta on mahdotonta antaa.

      Jos mitään seksuaalista ei tapahdu, eikä kenelläkään ole syytä epäillä, että tapahtuisi, niin aika vaikea kenenkään olisi mennä yhdessäoloa kieltämään, vaikka noita eroja olisikin.

    • Anonyymi

      ei vittus

    • Anonyymi

      Kyllä voi

    • Anonyymi

      Voi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      181
      2426
    2. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      183
      2004
    3. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      173
      1851
    4. Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!

      Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys
      Maailman menoa
      121
      1681
    5. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      31
      1595
    6. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      121
      1476
    7. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      178
      1199
    8. Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle

      Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su
      Perussuomalaiset
      171
      1185
    9. Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän

      Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c
      Perussuomalaiset
      77
      1133
    10. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      61
      1103
    Aihe