Akka tuli kadulta kerrostalon pihaan ja katkoi juuri kukkiin puhjenneista syreenipensaista ison kimpun kainaloonsa.
Jatkoi matkaansa muina miehinä tyytyväisen näköisenä.
Toivottavasti kukat nuupahtavat, ennen kuin ehtivät maljakkoon!
Hävytöntä!
16
346
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi ne oli kerrostalon pihasta, eikä Ok-talon, olis vxtuttanut vielä enemmän
- Anonyymi
Taas näitä harventajia jotka julistavat kiinni jäädessään vaan auttaneensa pensasta.
- Anonyymi
Kyllä *tuttaa meitä kerrostaloasujiakin. Talon piha on meidän kotipiha ja yksityisaluetta.
Haluamme nauttia oman pihamme vihreydestä ja kukkien tuoksusta. Voisiko Akka hakea kukkapuskansa kaupasta tai torilta, niin kuin muutkin normaalit ihmiset tekevät.
- Anonyymi
Helsingin Vallilassa vietiin kerrostalon pihalla korkeasta lipputangosta Suomen lippu muutama vuosi sitten. Joku paikallinen juoppo sen teki varmasti.
- Anonyymi
Juopot ei lippuja nyysi, mamut vei jotta saa videoida polttamisen ja lähettää kotopuoleen millaista suomess.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juopot ei lippuja nyysi, mamut vei jotta saa videoida polttamisen ja lähettää kotopuoleen millaista suomess.
Lähti kyllä kansallismielisten mukaan. Kelasta ei irronnut lippurahoja ja onhan maata puolustettava kaikenlaisilta ilmaisen rahan perässä juoksevilta pummeilta.
- Anonyymi
Mitenkäs tämä sireenienvarasteluaihe taas muuttui tällä palstalla, yhtäkkiä, ulkomaalaisten lipunvarasteluksi? Täällä on kyllä sekopäistä porukkaa. Kun ei pysytä vähääkään aiheessa. Vaan aletaan tunkemaan ihan eri asiaa ja aihetta väärään avaukseen.
- Anonyymi
Hälytysajoneuvoissa on sireenit ja niitä ei helpolla varasteta. Tässä keskusteltiin syreenistä ja sinä olet itse ihan hakoteillä siellä!
- Anonyymi
Siis akka tuli ja katkoi sireenit ja vaihtoi sukukupuolta muina miehinä!!
- Anonyymi
Niin, nykyään kaikki on mahdollista!
- Anonyymi
Oliko piipaa-auton sireeni, vai päässäkö katkesi jotain sukupuolen myös vaihtuessa?
- Anonyymi
Juhlapaikanhakijat saa tehdä mitä huvittaa..Kaksois-standardit nääs !
- Anonyymi
Osasit sinäkin oman talon isolla tontilla niin ei tarttis itkeä yhteisten sireenien perään jossain kolhoosipihalla, ja vitutus vähenisi, ainakin jos hommaisit terveellisen polkupyörän.
- Anonyymi
Ei kerrostalon osakeyhtiöt mitään sireenejä omista. Talon pihassa saattaa olla syreenin kukkasia, mutta niitäkään ei kukaan yksittäinen omista ja jos joku vohkii omaan käyttöön, niin ei sille mitään mahda.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kerrostalon osakeyhtiöt mitään sireenejä omista. Talon pihassa saattaa olla syreenin kukkasia, mutta niitäkään ei kukaan yksittäinen omista ja jos joku vohkii omaan käyttöön, niin ei sille mitään mahda.
Ne ovat taloyhtiön omaisuutta ja yhtiön osakkaat ovat yksityisiä omistajia. Kerrostalon piha on yksityisalue siinä missä omakotitalonkin piha!
- Anonyymi
Vähissä on huolen aiheet joillakin
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6668122Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672359Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2342337- 1471897
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi291451Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1201283Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511261Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.79997Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65869Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7822