Elikkä mä olin pari vuotta sitten aivan idiootti, ja olin itsetuhoinen. Mulla on ihan näkyvät arvet vasemmassa kädessä mitkä näkyy aivan selkeästi. Mulla kuitenkin leikataan nilkka kuukauden päästä. Mun vanhemmat ei tiedä että oon ollu itsetuhoinen enkä halua heidän tietävän ku asian jättänyt jälkeen. Ja leikkaukseenhan laitetaan semmonen lyhythihainen sairaalakaapu. Onko mitään tapoja miten pystyn piilottamaan nää jutut, koska käsi peiton alle ei tuu toimimaan jos mä oon vielä nukutuksessa ja ne tulee mun huoneeseen. Ja en halua että joku tulee valittamaan "no kerrot vaan mitäs olit tyhmä" koska mä en vaan voi tehä niin henkilökohtasista syistä. Mut mä pyydän apua!
Olin tyhmä, mitä teen?
Anonyymi
1
129
Vastaukset
- Anonyymi
Et ole enää nukutettuna kun sinut on tuotu leikkauksen jälkeen huoneeseesi. Nukutuksesta herättäminen alkaa jo leikkaussalissa ja hoidetaan loppuun heräämössä. Vasta kun olet täysin "tolkuissasi" siirretään huoneeseen takaisin. Yleensä vaatteetkin vaihdetaan tavallisiin sairaalavaatteisiin heti, se ns. leikkauskaapu vaihdetaan pois. Yleensä se on riisuttu jo leikkaussalissa ennen kuin leikkaus edes alkaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site735995Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794840Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524412SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574172SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953781Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost43089Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi882533SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502493Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352399Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat452129