Ylivertaisesta asemasta tavallisten ihmisten tasalle!
Keskustan on nyt laskeuduttava
Anonyymi
25166
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Ylivertaisuudesta oikeen ihmisen asemaan? Se on poliitikolle liki mahdotonta. Annetaan kuiteskin heille mahdollisuutta.
Tämäpä on nyt oikean kunnan kohdalla. Täältä näitä ylivertaisia löytyy, vaikka milloin kutsu johtotehtöviinkävisi.
Pitäis Iie olla Vanha-Matin ominaisuutta että hitaasti lähdin kun pyydettiin ja polvillaan anottiin.
Ei tuu keskustavetoisilla pikku-kunnilla hyvin menee lahiaikoina/tulevaisuuves. Miten lie karjatilat ,viljely ym. ??
Hyvin se mennee, ruokapulaa on maalimalla!
Keskusta on tänään laskeutunut maantasalle. Sillä on ollut puolue-elinten neuvottelu valtakunnan skaalassa.
Suomen Keskusta rp on kuntapuolue, joka hoitaa tavallisten ihmisten asioita kunnissa
Ja höpö, höpö.
Kannattaa puoluekokouksen alla lukea tarkkaan Ex-puoluesihteerin Jarmo Korhosen haastelu vuoden 2010 tilanteesta ja sen jälkeisistä tapahtumista:
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/53240425-9e58-47c4-91f8-d1d79f059716
Puolue joka kuppaa valtion rahakirstua sumeilematta.
Se ettei ole hometta päässä eikä perässä eikämole varreltaan nahistunutta auttaa puolueettomasti arvioimaan nykytilannetta. Se että lanttu leikkaa pitäisi olla ehdoton hyve yhteisasiain hoidossa.
Löytyykö sitä kuntamme ns. terävimmältä käreltä?
Ootteko nähny milloinkaan oikein viisasta miestä?? Kysyttiin Siunatussa hulluus elokuvassakin.?
Ei sellasta ainakaa Karstulan päättävissä löydy, mokia on tullut tehtyä kymmenien miljoonien edestä.
Keskusta on hyvässä nostossa nyt. Alhaalta lähdetään.
Näytetään täällä paljolti mentävän lasten ja nuorten etu edellä. Entä vanhenevan väestön huomiointi, entäpä kunnan taloudellinen kokonaisetu ja lähiseudun palveluintegraatio?
Eräässä kunnassa oltiin kovin huolissaan siitä kun päätöksiä ei näyttänyt päästävän tekemään. Puheenjohtajan toprakka komento oli päätöksiä on synnyttävä! Jatkokysymys olisikin paikallaan että millaisia päätöksiä?
Helpotettakoon sillä tiedolla että kunta ei ollut Karstula eikä Kyyjärvi. Mutta jälkilaskusta tuli muikea, kymmenien miljoonien menetys jälkipolville maksettavaksi. Että se niistä päätöksistä.
Täydennetään että ko. varsin tunnettu keskustaenemmistöinen maalaiskunta.
Jälkikäteen todetaan, että ns. Valittajat ovat usein oikeassa. Ei He kiusalla heitä kommenttia ja kirjoittele muistioita yms, mutta Heitä karsastetaan koska He vaan näkevät enemmän, laajemmalle ja pidemmälle! Kannattaa siis kuunnella vaihtoehtoja jo varhaisessa vaiheessa, niin säästyy paljon rahaa.
Näin juuri on asia, mutta minä kepupelle olen aina oikeassa.
Keskusta on mieltynyt sosialismiin ja viherpunaan, jota se on tosiasiallisesti tukenut jo aiemminkin. Keskusta pettää aina ei vain hallituskumppaneitaan mutta myös äänestäjänsä. Kun puolue kyntää pohjamutia, niin se on äänestäjien vastaisku ja sitä pitää edelleen koventaa niin, että ei ihan heti nosta päätään. Samoin äänestäjien on suhtauduttava sosialismia tavoittelevien Vihreiden ja muun vasemmiston kohdalla jos kansalaiset aikovat jotenkin selvitä nykyhallituksen katastrofipolitikan vaikutuksista.
Nykyhallituksen katastrofipolitiikan maksaa tulevat polvet vuosina 2025-2045. Tämä on jo päätetty!
Koronalasku ei taida johtua Suomen hallituksesta, vai olenko väärässä.
Talouden pysäytys sitä vastoin johtuu..!
Luvataan hieman jotain hyvää. Puhutaan vähemmän. Mutta. Tehdään ne mitkä luvataan.
Samat säännöt ne on karstusille. Samoin muillekin suomalaisille!