Lynkkauspartio liikkeelle

556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Joo joo antaapa virkavallan hoitaa asia

Äänestä
  • Jos olisi ollut mamu asialla.....

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jos olisi ollut mamu asialla.....

    Yhtäläailla se rangaistus sillekin

    Äänestä

  • Kylläpä joo, virkavalta ja laki hoitaa joopajoo, saa ehdonalaista ja pölyn laskeuduttua homma jatkuu tavalla tai toisella.

    Vaikka olen lain noudattaa niin silti välillä tuntuu että pitäisi olla kasvoton porukka joka kävisi koulimassa tällaisia tyyppejä Lapuan lain-tyyliin.

    Äänestä

Puolimatkan harrastuskaveri?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Oudot harrastukset...
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006534947.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu