Mitenkähä siihen Akuliinan aukion laidan "lavetille" saisi pulteilla kiinnitetyt istuimet? ei kuitenkaan mitään kirkonpenkkiä, ja viereen pyörätelineen.? Ihan makuulleenkaan siihen ei viitsi pistää, ja likaiselle pölyiselle lauteelllekkaan ei viitsi istua. Olisikohan sen ajoradan puoleisen levikkeen voinut purkaa pois, ei tarvitsisi mutkitella autoilijoiden, ja hintakin olisi ollut himpun verran halvempi. Oliko sen tarkoitus olla laulumiesten vappulaulujen esiintymispaikka. Kertokaa mikä sen tarkoitus oikein on? Oikeasti pankaa siihen istuimia, ja aurinkovarjo, se elävöittäisi, ja tukisi ihmisten hyvinvointia , kun sitä varten ideoita oikein kyseltiiin lehdessä taannoin.Huonojalkainen ei sille lavetille pysty kuitenkaan nousemaan. Oikeasti se on ihan turhake, Jämsässä on näitä turhia juttuja viljalti. Patajoen kanava, ym. kuka ihmeessä on niin kekseliäs verorahojen piikkiin uurastava Pelle Peloton.
Keskustan lavetti.
Anonyymi
1058
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ja sinä kuulut mielipiteinesi Turhakkeiden joukkoon,oikea turhakkeiden turhake.
Kerropas sinä valopää sitten, että mitä varten se lava siinä oikein on?
Jos yksityinen maanomistaja laittaisi moisen hökötyksen omalle maalleen ja noin lähelle ajorataa, niin tulisi taatusti sanomista, mutta kaupungilla onkin näköjään ihan omat säännöt.
Istuhan siellä joku automyyjä akkoneen viime kesänä,yhen päivän.
Kyllä tosiaan se lavetti on ihmetyttänyt alusta pitäen. Ei ole vieläkään selvinnyt, mihin tarkoitukseen se on siihen ajotien reunaan pykätty
Samalla kun hävittää sen, niin eikö sitä hirsikoppia vois viedä sinne rantaa.
Olisiko se lavan tapainen kk,ta varten? ja tori olis porukan keräämistä varten, jotenkin näin eräs asiantilaa selvitty, todeten jotakin historiallisista seikoista...
no historiahan toistaa itseään...
Tänään sillä laverilla otti yksi mies päiväunia. Olisko ollu kemiallista unta.
Juhannuksen jälkeen siinä on ainakin pyöräilyshortsien(miesten) muotinäytös.uusimmat kesän mallit,taitaa olla kioskilla tungos,kun kaikki unohti tuoda veikkaukset.
Miksi torin hoitaja/poliisi ei puutu näihin alkoholisteihin? Mahtavaa mainosta kaupungille. Kun aamusta, iltaan porukka notkuu siinä. Näin Jämsä näyttää. Tule kehittyvään kaupunkiin. :) Hyvää mainosta vielä kalliin mainoksen alla ja kameran.
Mitäpä sitä mihinkään oleelliseen suotta puuttumaan se riittää kun tehdään sitä mitä itressit sidonnaisuuksineen edellyttää ja lopun aikaa tehdään sitä mistä ei julki huudella, näin se on.